"Украй хистким" назвав перемир’я у Сирії генеральний секретар ООН

  "Украй хистким" назвав перемир’я у Сирії генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Він закликав усі сторони конфлікту не порушувати домовленостей, оскільки - лише перемир’я є основою подальшого діалогу. Відтак - і до поліпшення ситуації.

  На думку Пан Гі Муна, спостерігачі ООН, які прибули у Сирію - таки зможуть надати міжнародній спільноті докази дотримання миру двома сторонами. П’ять спостерігачів і один політичний радник прибули в країну у неділю ввечері. Вже цього тижня моніторингову групу мають збільшити до понад двох сотень осіб. Спостерігачі вирушили до Сирії після одностайної згоди Радбезу ООН та з дозволу сирійської влади. Перемир’я, яке формально встановлене в країні від четверга - частина плану мирного урегулювання Кофі Аннана. Заворушення, що тривають понад рік, забрали життя майже дев’яти тисяч людей.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "На даному етапі перемир’я є дуже хистким. І вимагає цілковитої підтримки і співпраці між усіма сторонами - владою Сирії та опозицією.  Лише одна ненавмисна і коротка кулеметна черга може зламати цей тендітний процес. Ось чому я прошу усіх друзів Сирії, а також опозиційні сили зробити усе, щоб зберегти цей мир. Лише так можуть продовжуватись політичні переговори".


   

  Попередній матеріал
  У Мілані суд заслухав свідчення танцівниць у справі Берлусконі
  Наступний матеріал
  Брейвік розплакався на першому судовому засіданні
  Теги: