Брейвік розплакався на першому судовому засіданні

  Андерс Брейвік розплакався на першому судовому засіданні. Сльози обвинуваченого у 77 вбивствах викликав перегляд власного ролика, який він розмістив в Інтернеті у день терактів в Осло та на острові Утойя.

  У відео Брейвіка, зокрема, йдеться про загрозу культурного марксизму та ісламу. Це - єдиний раз, коли обвинувачений мав засмучений вигляд. Зайшовши до судової зали, Брейвік салютував та усміхався присутнім. На початку суду він  звинуватив головуючу суддю в упередженості. Брейвік заперечив свою провину у 77 вбивствах і заявив, що це вибух в Осло та стрілянина на Утойї були самообороною. Прокурори попросили суд дозволити примусово лікувати Брейвіка у  психіатричній лікарні. Натомість підсудний заявив, що не визнає норвезьких судів і натомість хоче, щоби його справу розглядав військовий трибунал. Прокурори зачитуватимуть текст обвинувачення щонайменше до кінця тижня. Планується, що процес триватиме десять тижнів, а вирок оголосять у липні. Якщо Андерса Брейвіка визнають неосудним, його примусово лікуватимуть у психіатричній клініці. В іншому разі - Брейвіку загрожує ув`язнення до 21 року з можливим подовженням терміну за ґратами до кінця життя. 

  Андерс Брейвік, підсудний: "Я не визнаю норвезьких судів. Ви отримали свій мандат від політичних партій, що підтримують мультикультурність. До того ж, відомо, що ви - близький друг Ханни Харлем, сестри екс-прем`єрки Ґро Харлем Брундтланд".

  Інґа Енг, прокурор Осло: "Згідно зі статтею 39 Кримінального кодексу його мають перевести на примусове лікування до психіатричної клініки, бо він скоїв злочин у психотичному стані".

  Попередній матеріал
  "Украй хистким" назвав перемир’я у Сирії генеральний секретар ООН
  Наступний матеріал
  Свідків ДТП в Оболонському районі розшукує столична Державтоінспекція
  Теги: