Угорські фахівці заявляють про нейтралізацію отрути, Грінпіс це заперечує

  Угорські фахівці перевірили воду з Дунаю і заявили: "Вона чиста!". Рівень кислотності і вміст токсичних речовин, на їхню думку, - у межах норми. Однак, аналізи, проведені "Грінпіс", дали геть інші результати. Насторожилися і сусіди угорців. У Хорватії, Сербії та Румунії дунайську воду перевіряють тричі на день.

  Угорські науковці працюють на "двох фронтах" - у околицях Колонтара, де сталася аварія, перевіряють червоний бруд, а в Дунаї та його притоках - воду. Стежать за рівнем кислотності та концентрацією важких металів.

  Тібор Добсон, учасник рятувальної операції: "Найважливіше, що рівень РН і забруднення річки Марцаль спадає, а отже Дунаю ніщо не загрожує".

  Шандор Пінтер, міністр внутрішніх справ: "Ми утримали шлам на поверхні, нейтралізували цю небезпечну речовину. Вниз за течією річки Марцаль рівень РН у воді неухильно спадає. Починається із 13-ти, а біля Дунаю - уже не більше 9-ти".

  З офіційними даними не згодні екологи. Вони взяли власні проби води й ґрунту.

  Жолт Сегвальфі, представник Грінпіс в Угорщині: "Ми не розуміємо висновків Академії. Як так, що небезпеки немає? Наші дані свідчать про протилежне".

  Балашт Темері, еколог: "Ми підозрюємо, що вміст важких металів значно вищий, ніж стверджує Академія Наук Угорщини. Тож у цій зоні небезпечно дихати і навіть затримуватися без спеціального костюму".

  Аналізи, проведені Грінпісом, виявили високу концентрацію арсену. Його вдвічі більше за норму в ґрунті і в 25 разів - у воді - поблизу Колонтара. В річках, що течуть до Будапешта, знайшли також хром і ртуть. Однак, у столиці твердять, що дунайська вода - безпечна. І лишатиметься такою й надалі.

  Анна Нагі, речниця уряду: "Катастрофа має локальний масштаб і не пошириться на інші території. Зокрема, вона не зашкодить курортам, тож відпочинок в Угорщині - абсолютнор безпечний. Наша їжа також безпечна".

  Попри запевнення офіційного Будапешта, сусіди Угорщини не втрачають пильності. В Сербії, Хорватії та Румунії цілодобово моніторять дунайську воду. Сподіваються перехопити отруту на кордоні.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вегетаріанський фестиваль в Індонезії
  Наступний матеріал
  У Львові відкрили парк замків та оборонних споруд давньої України
  Теги: