Угорські дизайнери повертаються до використання національних візерунків [відео]

  Традиційні елементи у сучасній моді - стають дедалі популярнішими серед дизайнерів Угорщини. Один з найпоширеніших мотивів - барвиста вишивка на мереживі, якою прикрашають не лише повсякденне і святкове вбрання, але й костюми відомих спортсменів.

  Над поєднанням національних мотивів і найновіших тенденцій у моді ця угорська дизайнерка працювала понад десять років. Лише зараз змогла впевнено заявити - зусилля себе виправдали. Одяг, прикрашений традиційною вишивкою, користується популярністю серед покупців і коштує від двохсот до шести сотень євро. Утім, заробіток - приємний, але не головний чинник в роботі, зізнається модельєрка. Найбільше їй хотілося зацікавити угорців витоками власної культури. 

  Тунде Гривняк, модельєр: "Національна ідентичність - дуже цікава річ. Я думаю, вона має стати визначальною для усіх угорців. Це - міцний стрижень від самого нашого народження. І я завжди його мала, а також завжди хотіла зберегти нашу спадщину і наші цінності".

  Ілона Болварі, художник, що співпрацює із будинком моди: "У давні часи такі вбрання вдягали у церкву чи на бали, але вироби цієї дизайнерки можна вдягати хоч щодня. Світ змінився. Ця робота - нелегка, щоб отримати прибуток - треба докласти зусиль. Та чесно кажучи - найгарніші візерунки виходять у тих, хто вишиває їх не лише заради грошей".

  Як зразок вишивки, угорські дизайнери найчастіше використовують традиції одного із найстаріших в країні містечок - Калоча. Це барвисті візерунки, переважно - квіткові. Віднедавна їхнє вивчення у Будапештській школі моди - обов’язкове.

  Палфі Шилвія, модельєр, викладач школи дизайнерів: "Якщо подивитися на світові тенденції у моді, то побачимо відродження найрізноманітніших мотивів. І не лише у вишивці, але й у інших ремеслах. Цим мода допомагає нам. Якщо суспільство відчуває кризу, то кожна людина намагається повернутися до власної культури, знайти те, чим може пишатися і тримати голову гордо піднятою".

  Щоб вшанувати національну вишивку - гаптовані квіти із Калочі цього року розмістили на марках. А торік подібним мереживом прикрасили спортивні форми двох пілотів "Формули-1" - Льюїса Гамільтона та Дженсона Баттона.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Авіакомпанії різних країн скасовують польоти "Боїнгів-787 Дрімлайнер"
  Наступний матеріал
  У США вібулась акція на підтримку "Pussy Riot" [відео]
  Теги:
  Loading...