Учасники руху "Окупуй Вол-Стріт" намагаються повернутися до парку Цукотті

  Учасники руху "Окупуй Вол-Стріт" намагаються повернутися до парку Цукотті у Нью-Йорку. Уночі їхнє наметове містечко розігнала полціія. Але вдень адвокати протестувальників отримали рішення одного із районних судів, який підтвердив - табір у парку - законний. Влада Нью-Йорка поки що не коментує ухвали. Але парк оточила поліція. Людей, котрі намагаються туди увірватись - затримують.

  Загроза здоров’ю людей і пожежна небезпека стали головними причинами розгону наметового містечка у парку Цукотті, в нижньому Мангеттені. Так пояснює ліквідацію табору мер Нью-Йорка, Майкл Блумберґ. На спеціальній прес-конференції він пояснив - право висловлювати свою думку, навіть у парку - має кожен громадянин США. Але окупувати територію, і не пускати туди нікого, хто не поділяє думку незгодних - забороняє закон. Розігнали табір уночі. Як зізнався мер щоби запобігти сильному опору і не турбувати мешканців сусідніх районів.

  Майкл Блумберґ, мер Нью-Йорка: "Більшість протестувальників поводилася мирно і відповідально. А от решта - ні. Також, кількість демонстрантів - зросла, і ситуація стала нестерпною. Людям дається право робити щось, але з кожним правом йде відповідальність. Протестувальники на два місяці окупували парк своїми наметами і спальними мішками. Але зараз нехай вони окупують простір силою власних аргументів".

  Та уранці після розгону - протестувальники знову спробували повернутися до парку. Там досі залишаються їхні речі - які поліція так і не прибрала  повністю. Хоча вже удень Цукотті планували відкрити для відвідувачів - цього не сталося. Один із судів Мангеттена визнав наметове містечко - законним. Поки своє слово не скаже міська влада Нью-Йорка - правоохоронці чергують довкола парку і не пускають туди нікого.

  Джен Клозен, мешканка Нью-Йорка: "Я дуже занепокоєна майбутнім нью-йоркського містечка. Єдине, що втішає - я дивилася репортажі з Окленда, там люди казали - сьогодні ми йдемо, але завтра - повернемося. І в Нью-Йорку, і в інших містах усі налаштовані рішуче. Скільки б нас не розганяли, ми - все одно повернемося й протестуватимемо".

  Під час розгону містечка заарештували близько двох сотень активістів. Майже півтори сотні з них - у самому парку,  півсотні - на сусідніх вулицях. За останній тиждень це вже третє знесення таборів активістів руху "Окупуй Вол-Стріт" у різних містах США. У понеділок - розігнали протестувальників в Окленді, ще раніше - у Портленді. Операція супроводжувалась масовими арештами. Як і у Нью-Йорку, активісти цих міст обіцяють не припиняти протестів, що розпочались два місяці тому як опір пануванню великих корпорацій.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Броварах відбувся святковий концерт до Дня студента
  Наступний матеріал
  Тригодинний страйк та масову демонстрацію у центрі Афін провели грецькі профспілки
  Теги: