5.ua

Учасниці панк-гурту «Пуссі Райот» на свободі [відео]

  Боротися за права ув’язнених у російських колоніях, а особливо - за права політв’язнів - обіцяє Надія Толоконнікова, учасниця панк-гурту «Пуссі Райот». Лише за три дні після оголошення амністії - жінка врешті виходить на свободу, так само, як і ще одна «Пуссі» - Марія Альохіна. Своє звільнення обидві активістки антипутінського руху називають профанацією, що ніяким чином не стосується гуманізму. На думку жінок - так влада намагається поліпшити свій імідж перед Олімпіадою у Сочі, яку чимало світових політиків - уже пообіцяли бойкотувати.

  Надія Толоконнікова, учасниця панк-гурту «Пуссі Райот»: «Хочу чтобы были предложены какие-то дополнительные законодательные меры для того, чтобы освободить всех политзаключенных, которые есть в этой стране сейчас. Что касается меня, то сейчас только все начинается, наконец у меня хоть немного появилось возможности для действий. Собственно они никогда полностью не прекращались, потому что грань между свободой и несвободой очень узкая, особенно в России, в авторитарном государстве. Поэтому я не скажу, что я испытываю сейчас что-то невероятное, у меня совершенно обычное, рабочее настроение».

  І без амністії обидві активістки мали вийти на свободу уже в березні, усього за кілька місяців. Тепер і Альохіна і Толоконнікова обіцяють боротися за те, щоб на свободу вийшли ті, кому залишилось значно довше перебувати за ґратами. Для цього мають намір створити правозахисну організацію. Матеріалу для її роботи - уже чимало. Перебуваючи в ув’язненні жінки скаржились і оприлюднювали факти нелюдських умов роботи та життя, а також - протиправних покарань і погроз. Попри звільнення - Толоконнікова й Альохіна обіцяють стежити за долею тих, з ким провели у камері майже два роки. 

  Марія Альохіна, учасниця панк-гурту «Пуссі Райот»: «Ситуация с Нижегородской областью, будет оставаться у меня на контроле. Женщины, которые сказали свое слово о нарушенни трудовых прав должны быть услышаны. Их права больше не должны нарушаться».

  Два роки ув’язнення учасниці панк-гурту «Пуссі Райот» отримали за виконання панк-молебню «Богородице, прожени Путіна». Його проспівали у лютому 2012-го у Храмі Христа Спасителя. Окрім Толоконнікової та Альохіної - засудили і третю активістку - Катерину Самуцевич. Зрештою - їй дали умовний термін. Амністію активісткам оголосили з нагоди 20-ти річчя Конституції Російської федерації.

  Нонна Стефанова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Судове засідання у справі так званих "васильківських терористів" перенесли на 24 грудня [відео]
  Наступний матеріал
  Масштабне повстання у ЦАР
  Теги:
  Loading...