Пістолет
Пістолет Shutterstock

Убивства 8-ми осіб у спа-салонах США: американці вийшли на антирасистську акцію протесту

Читайте по-русски
У США вимагають прозорого та справедливого розслідування

Убивство на ґрунті ненависті. Саме такого формулювання вимагають від поліції американці, які вийшли на антирасистську акцію протесту. Людей обурило вбивство жінок азійського походження у штаті Джорджія. Сам нападник запевняє, що його мотиви не етнічні. Докладніше про резонансну справу дізнавався журналіст "5 каналу".

Плакати, антирасистські гасла та вимога прозорого і справедливого розслідування. Саме такий вигляд мають акції протесту, які вже кілька днів поспіль тривають у США. Американці виходять на вулиці після жорстокого нападу на спа-салони в Атланті та масажний салон в окрузі Черокі. Тоді загинули 8 осіб. Більшість із них – жінки азійського походження.

"Людина, яка вчинила ці жахливі вбивства, вочевидь, була під впливом антиазійських та антижіночих стереотипів, які пронизують наше суспільство. Саме тому ми мусили прийти сюди і висловити свою думку для того, щоб не допустити таких ситуацій у майбутньому", –  каже жителька Атланти Шарлі Абрамс.

Учасники акції вимагають, щоб правоохоронці визнали напади на спа-салони злочином, вчиненим на ґрунті расової ненависті. Це, на думку мітингарів, приверне увагу американців до проблем, які існують у суспільстві.

Зі схожою заявою виступили й лідери американського об'єднання корейських громад. Вони закликають правоохоронців не відмовлятися від версії про расистський злочин. А ще говорять про систематичну дискримінацію щодо людей азійської зовнішності у США.

"Я вважаю, що нас так привчили. Особливо старше покоління. Вони постійно приховують свій біль і смуток. Цьому сприяє і наша культура. Це стосується не тільки корейців, а й усіх азійців. Попри те, що вони постійно стають жертвами дискримінації, вони не починають про це говорити. Це головна проблема", – зазначає генеральний директор Азійсько-американського центру Конні Джі.

У поліції, зі свого боку, визнавати напад злочином на ґрунті ненависті не поспішають, хоча й не відкидають таку версію.

"У нас досі триває розслідування. Інше розслідування відбувається в окрузі Черокі. Вони дещо різні. У нас було вбито чотири азійські жінки. І тому ми розглядаємо всі версії, щоб переконатися і точно визначити, яким був мотив цих убивств", –  наголошує заступник начальника поліції Атланти Шарлс Хамптон Мо.

Нині правоохоронці висунули звинувачення у вбивстві восьми осіб 21-річному Роберту Аарону Лонгу. Він зізнався, що причиною нападів стала сексуальна залежність. Правозахисники та активісти закликають американської владу активніше боротися з дискримінацією представників азійської раси. Утиски значно посилилися після того, як попередній президент країни Дональд Трамп звинуватив китайців у розповсюдженні коронавірусу на планеті.

Євген Пилипчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Локдаун у Києві: як до обмежень ставляться жителі столиці
Наступний матеріал
Як працювала Рада за день до призупинення засідань через локдаун – включення
Loading...

Справа Шеремета: Антоненка так і не доправили до зали суду

Жахливе вбивство в Одесі: тіло літньої жінки знайшли в мішку біля школи

Відпустив гріхи маніяку Онопрієнку і не здав його поліції: настоятель Києво-Печерської лаври шокував несподіваним зізнанням

Підозрюваного вже судили за ґвалтування дитини: що наразі відомо про вбивство 7-річної дівчинки з Херсонщини

Вбивство 7-річної Марії Борисової: що про підозрюваного розповідають односельці

Приятелював із батьком: у поліції розповіли про підозрюваного у вбивстві 7-річної Марії Борисової