У ЄС створять стабілізаційний фонд на випадок нової кризи

  Лідери ЄС домовилися про нові правила, які допоможуть врятувати зону євровалюти під час імовірної фінансової кризи. На саміті у Брюсселі політики вирішили створити стабілізаційний фонд для підтримки курсу євро. А також - внести поправки до Лісабонської угоди - основного регулятивного документа ЄС.

  Зокрема, відтепер до країн - найбільших боржників можуть застосовувати санкції. Які саме - не уточнюють, але називають їх жорсткими. Також, країну - фінансового боржника можуть позбавити права голосу у керівних органах ЄС. Змінити правила гри у зоні європейської валюти запропонували президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Ці країни були головними донорами ЄС під час попередньої кризи. Саме Париж і Берлін фінансували партнерів, щоби врятувати курс євро. Це значно послабило економіки Франції та Німеччини. 

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Усі погодилися, що потрібно створити механізм для дій під час кризи, коли наша валюта - євро - потраппляє під удар. Також усі розуміють, що для цього необхідно внести зміни до нашого основного закону".

  Херман Ван Ромпей, президент ЄС: "Ми можемо застосувати санкції ще до того, як країна сягне три-відсоткового бар`єра дефіциту бюджету. Механізм простий: такі заходи будуть автоматичними, якщо "так" скажуть більшість країн ЄС".

  Попередній матеріал
  У Франції спадає хвиля протестів проти пенсійної реформи
  Наступний матеріал
  На МКФ "Молодість" презентували український фільм "Щастя моє"
  Теги: