На МКФ "Молодість" презентували український фільм "Щастя моє"

  Українці борються за скіфського Оленя. На кінофестивалі "Молодість", який триває у Києві, показали стрічку, що представляє Україну у конкурсній програмі. "Щастя моє" режисера Сергія Лозниці українці побачили вперше.

  Перший публічний показ фільму відбувся у травні в Каннах. За головну нагороду "Молодості" - золоту статуетку скіфського оленя та десять тисяч доларів - змагається 13 повнометражних картин.

  Попри ранній ранок "Щастя моє" зібрало повну залу глядачів. Режисер Сергій Лозниця, який до цього знімав документальне кіно, готує аудиторію до перегляду свого першого художнього фільму.

  У фільмі "Щастя моє" щастя як таке відсутнє. Йдеться  про водія вантажівки, який везе борошно російською глибинкою. Дорогою зустрічає наглих даїшників, побитого життям ветерана війни, малолітню повію і п`яничок - всюди суцільна біднота, несправедливість і хамство. Врешті герой збивається з дороги і глибинка вбиває його морально.

  Події розгортаються в Росії, хоча фільм знімали в Україні за гроші німецьких та українських продюсерів. Перші київські глядачі вважають -"Щастя моє" стовідсотково відображає російську дійсність.

  Фільм не про Росію, а про зло, що накопичилось на усьому пострадянському просторі - утомився відповідати Сергій Лозниця. Йому часто задають питання, чи антиросійський його фільм, і чи хотів він ним посварити сусідні народи.

  "Щастя моє" представляє Україну. Головні ролі у ньому зіграли білоруси і росіяни. Мова оригіналу -російська. Сам режисер каже - його фільм немає ані прописки,  ані національності.

  Українці у фільмі знялися лише в масовці. Цих двох знайшли в селі Млинок на Сумщині. Вони тутешні п`янички. У фільмі займаються звичним ділом. Юра і Василь ще з травня, коли фільм поїхав на Канський кінофестиваль, пють за його успіх. У Каннах "Щастя моє" Пальмову гілку не отримало, тепер актори-самоучки приїдуть до Києва боротися за Скіфського оленя. Обидвоє вже три дні не пили спиртне - кажуть творці стрічки. Щоб на перегляді виглядати пристойно.

  Ольга Петрів, Олександр Зименко, 5 канал.   

  Попередній матеріал
  У ЄС створять стабілізаційний фонд на випадок нової кризи
  Наступний матеріал
  Українець став першим півфіналістом тенісного турніру "Санкт-Петербург Open"
  Теги: