У ЄС погрожують Росії через "вибори" та вторгнення

  В ЄC попереджують про подальші наслідки для відносин міжнародного співтовариства з РФ через визнання нею "виборів" сепаратистів у частинах Донецької та Луганської областей.


  Відповідну заяву, зокрема, зробило МЗС Литви.

  Як зазначає відомство, особливо турбує те, що ці "вибори" супроводжуються тривалим вторгненням російських військ на територію України і безперервними порушеннями перемир'я з боку нелегальних збройних угруповань.

  Окрім того, як наголошує МЗС Литви, Росія знову продемонструвала ігнорування норм міжнародного права, організувавши вже п'ятий "гуманітарний конвой" в Східну Україну, рух якого знову не було погоджено з українською владою і міжнародними гуманітарними організаціями.

  "Це є цинічним використанням  декларації гуманітарних цілей в якості прикриття безпосередньої допомоги збройним сепаратистам",  - йдеться у заяві.

  "МЗС Литви протестує проти тривалої збройної агресії Російської Федерації проти України і ще раз закликає Росію дотримуватися прийнятих у Мінську зобов'язання вивести свої військові сили з території України, перервати надання будь-якої допомоги збройним угрупованням у Донбасі і відновити контроль державного кордону з Україною",  - підкреслює зовнішньополітичне відомство.

  "Ляпасом ЄС" назвав визнання Росією псевдовиборів на Донбасі колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

  "Якщо Кремль визнає ці підроблені  вибори на Донбасі, це ляпас ЄС і всім, хто підтримував і вірив в Мінську угоду",  - написав він на своїй сторінці у Twitter.
  Попередній матеріал
  Меркель не виключає, що Британія може вийти із ЄС
  Наступний матеріал
  "Документалку" про Майдан нагороджено на фестивалі у Лейпцигу