"Документалку" про Майдан нагороджено на фестивалі у Лейпцигу

  Документальний кінофільм "Все палає" українців Олександра Течинського, Олексія Солодунова та Дмитра Стойкова отримав спеціальну нагороду на Міжнародному кінофестивалі документального кіно та анімації DOK Leipzig.


  Німецька телекомпанія Mitteldeutscher Rundfunk нагородила українців трьома тисячами євро як авторів видатного східноєвропейського фільму.

  "Камери супроводжували людей на Майдану протягом місяців - по обидві сторони площі. Фільм - переконливий, послідовний і завжди в центрі подій. Пліч-о-пліч з протагоністами. Жорсткий і позбавлений омани", - йдеться у заяві журі, розміщеній на Facebook-сторінці фільму.

  Переможцями кінофестивалю, що тривав з 27 жовтня до 2 листопада, став фільм "Правила гри" французьких режисерів Клодін Борі та Патріса Шаньяра, повідомляє у неділю, 2 листопада, агенція dpa. Його автори отримали "Золотого голуба" та 10 тисяч євро. У стрічці-переможниці йдеться про спроби трьох молодих французів знайти роботу за допомогою консалтингової фірми.

  У номінації "німецький повнометражний документальний фільм" перемогу здобула стрічка "Ефект доміно" польських режисерів Ельвіри Невери та Петра Росоловського, які мешкають у Німеччині. Вона розповідає про абхазького міністра та російську оперну співачку, які живуть в Абхазії під час війни. Кращим анімаційним фільмом журі визнало шведську стрічку "Мертвонароджений" Аси Сандзен. Кращим міжнародним короткометражним документальний фільмом став "Ескорт" нідерландського режисера Ґідо Гендрікса, кращим анімаційним документальним фільмом - "Біла смерть" чилійця Роберто Колліо.

  Загалом на фестивалі у п'яти конкурсних категоріях змагались 46 документальних стрічок та 34 анімаційні фільми. Загалом на фестивалі було продемонстровано 368 фільмів з 62 країн.

  Раніше також повідомлялось про художні виставки, які цієї осені проходять у Києві.
  Попередній матеріал
  У ЄС погрожують Росії через "вибори" та вторгнення
  Наступний матеріал
  Охлобистіну заборонили в‘їзд в Естонію