У Японії завершився саміт G8 (РОЗШИРЕНО)

  Саміт Великої вісімки завершився у Японії. Планували, що його основною темою будуть зміни клімату та охорона довкілля. Утім, лідери держав так і не змогли зосередитися на екологічному питанні. До порядку денного "втрутилися" харчова та енергокриза, і проблеми світової безпеки. Зрештою, в останній день саміту, Вісімка таки підписала угоду на захист атмосфери від викидів. Та решта країн - а з-поміж них Китай та Індія - ініціативу не підтримали.
  Саміт Великої вісімки замість хору, перетворився на концерт із вісьмома солістами. Кожен із лідерів приїхав сюди із власною метою. Британський прем`єр Ґордон Браун - виступав проти диктатури у Зімбабве. Французький президент Ніколя Саркозі - переймався економічною угодою з бразильцями. Уперше у саміті брав участь Дмитро Медведєв - новий президент Росії. Він критикував широке використання біопалива та робив рекламу атомній енергетиці. У передостанній день саміту - Медведєв зіштовхнувся з американцями. Поки президенти США та Росії були у Японії, Пентагон підписав із чехами угоду про розміщення системи ПРО.

  Дмитро Медведєв, Президент Росії: "Нас это не устраивает. Я об этом прямо сказал своим коллегам. Мы конечно не будем поднимать по этому поводу какой-то истерики, но будемпродумывать ответные шаги".

  Для офіційної Москви,  елементи американської системи ПРО у Європі - це загроза її безпеці. Для Вашингтона - навпаки - захист від "ворожої загрози". Анти-ракетне обладнання має захистити Захід від потенційного удару з боку "осі зла". Неначе на підтвердження американської позиції, сьогодні Іран влаштував випробування далекобійної зброї. У небо злетіла ракета дальністю дві тисячі кілометрів. Цього досить, щоби поцілити Ізраїль, а в перспективі - навіть у Сполучені Штати.

  У прощальній промові Джорджа Буша про ракети - ані слова. Він дякує колегам з Вісімки за співпрацю та прощається - адже він востаннє бере участь у саміті як президент Сполучених Штатів.

  Джордж Буш, президент США: "Нашою метою був прогрес у кількох основних питаннях. Це - боротьба зі змінами клімату, подолання хвороб в Африці та готовність прийняти виклики харчової та нафтової криз. Охоче повідомляю. що ми досягли успіху в усіх цих питаннях".

  Протягом трьох днів, що тривав саміт, на Хокайдо затвердили три десятки рішень. Ці угоди не є обов`язковими для виконання, мають радше декларативний характер. Кожен із днів супроводжувався протестами - мирними та творчими. Незгодні запускали у небо кульки, перевдягалися у костюми політиків - усе, щоб довести безглуздість політичних чвар.

  Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Дружина механіка "Леманн Тімбер": З хвилини на хвилину корабель має ввійти у нейтральні води
  Наступний матеріал
  Албанія та Хорватія вступили до НАТО
  Теги:
  Loading...