У Японії з`ясували причину радіоактивного забруднення моря

  У Японії - з`ясували причину радіоактивного забруднення ґрунтових вод і моря. Офіційна версія - це витік зараженої води через тріщини у другому реакторі. Згідно з останніми замірами, вміст йоду-131 в океані поблизу японської АЕС "Фукусіма-1" - перевищує норму у понад 4 тисячі разів. У ґрунтових водах поблизу будівлі станції - у 10 тисяч разів. Експерти планують зменшити рівень забруднення, заливши бетоном місце витоку.

  У бетонному фундаменті другого енергоблока АЕС "Фукусіма-1" - виявили тріщини. Саме через них радіоактивна вода потрапляє у ґрунт і до моря. Факт витоку з технічного резервуара реактора - офіційно підтвердили представники компанії-оператора АЕС. Вони планують залити тріщини бетоном. Радіоактивну воду з резервуарів відкачуватимуть до спеціального танкера ємністю 10 тонн. Ця операція може тривати чимало часу.

  МАГАТЕ вважає, що ліквідація аварії на Фукусімі - триватиме не один місяць. У США - закликали добровольців, які мають досвід роботи в атомній енергетиці - вирушити до Японії. Уже зібралася група з 10 фахівців. Вони вирушать на допомогу - найближчими днями. Ще двоє експертів - прибудуть від ООН. Водночас Японія намагається упоратися й з наслідками землетрусу та цунамі. Японський прем`єр Наото Кан - уперше з моменту катастрофи відвідав постраждалі регіони. У місті Рікудзентаката - він вклонився одній з небагатьох вцілілих будівель і вшанував пам"ять загиблих хвилиною мовчання. Прем`єр завітав до одного з евакуаційних центрів і пообіцяв потерпілим, що уряд підтримуватиме їх і надалі.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Я радився з представниками місцевої влади, як реорганізувати риболовні підприємства. Японський уряд робитиме все можливе, щоби забезпечити людей роботою".

  Потужний землетрус і цунамі у Японії сталися 11 березня. За даними поліції, 11 тисяч 800 людей - загинули. Ще 15 з половиною тисяч - зникли безвісти. Стихія зруйнувала 150 тисяч будівель і завдала тільки прямих збитків - понад 300 мільярдів доларів. Відновлювальні роботи та пошуки загиблих - тривають.

  Попередній матеріал
  Міжнародний суд ООН у Гаазі відхилив позов Грузії до Росії
  Наступний матеріал
  Lord of the Dance виступили в Києві [репортаж, відео]
  Теги: