У Японії шукають нові шляхи подолання наслідків аварії на АЕС

  Компанія-оператор аварійної японської АЕС провела нові дослідження стану реактора. З`ясували, що на четвертому реакторі пошкоджені деякі паливні конструкції. Утім, більшість конструкцій вціліла. Таких висновків дійшли, оцінивши вміст радіоактивних речовин у пробах води зі сховища використаного палива.

  Влада Японії розширює зону евакуації. Вивозять усіх людей за межі 30-кілометрової зони довкола аварійної АЕС "Фукусіма-1". Раніше територія обмежувалася двадцятьма кілометрами. Люди мають виїхати самостійно протягом місяця. Коли вони зможуть повернутися - невідомо. Можливо, ця територія стане придатною для життя тільки за 10-20 років. Основна причина відселення - радіаційна небезпека.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів: "Я не кажу, що через місяць - у цьому регіоні все ще буде небезпечно перебувати. Ми ухвалили евакуаційний план, щоби захистити японців від можливого накопичення радіації".

  На самій станції тривають ремонтні роботи. Однак поки що темпи - розчаровують. Агенція з ядерної безпеки вважає, що Японії може знадобитися новий план подолання ядерної катастрофи. Повільне відкачування радіоактивної води не дозволяє розпочати роботи з ремонту охолоджувального обладнання.

  Хідехіко Нішияма, заступник гендиректора агенції з ядерної безпеки: "Зараз ми намагаємося перемістити радіоактивну воду з другого реактора до спеціального танкера. Якщо це за якихось причин не вийде - доведеться розробити новий план".

  Поки інженери намагаються зупинити викид радіації з АЕС, сейсмологи досліджують наслідки землетрусу. Японська державна сейсмологічна служба вважає, що у найближчі місяці може статися новий потужний землетрус.

  Роберт Геллер, професор токійського університету: "Найбільший повторний землетрус зазвичай на 1 магнітуду менший за основний. Тому цілком можливо очікувати землетрус магнітудою 8. Він може спричинити нове цунамі".

  Нагадаємо, землетрус магнітудою 9 та потужне цунамі сталися в Японії 11 березня. Значних пошкоджень зазнала атомна станція "Фукусіма-1". Відтоді японці намагаються зупинити витік радіації з АЕС. Природна катастрофа забрала життя тисяч людей. 

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У ГПУ відбулася очна ставка між Кучмою та Смешком
  Наступний матеріал
  Дружина Луценка повідомила про погіршення здоров`я екс-міністра
  Теги:
  Loading...