У Японії на "Фукусіма-1" тимчасово припинилася робота систем охолодження

  У Японії на аварійній АЕС "Фукусіма-1" - сьогодні вранці тимчасово припинилася робота систем охолодження в басейнах з відпрацьованим паливом. Про це повідомила компанія ТЕПКО. Аварію спричинив людський фактор - через помилку працівника сталося коротке замикання. Несправність ліквідували, однак рівень радіації на першому та третьому реакторах АЕС "Фукусіма-1" - знову підвищився. Через це працівники не можуть проводити відновлювальні роботи.

  Японські парламентарії - засудили діяльність прем`єр-міністра Наото Кана та компанії-оператора АЕС "Фукусіма-1". Їх звинуватили у поганій організації відновлювальних робіт після катастрофи 11 березня. Найбільше нарікань - дісталося компанії ТЕПКО за недостатньо оперативні дії в перші дні після землетрусу.

  Масатака Сімідзу, президент Токіо Електрік Пауер: "Після аварії були дуже небезпечні моменти, і ми наполегливо працювали, щоби стабілізувати ситуацію. Наприклад, коли відключилася електроенергія, вимкнулася система охолодження. Ми - продовжили ремонтні роботи і намагалися все полагодити якнайшвидше".

  За даними соцопитувань, більшість японців - незадоволені нинішнім прем`єр-міністром Наото Каном. Вони прагнуть - нового прем`єра та масштабної програми відбудови країни після руйнувань. Уряд же запевняє, що робить усе можливе і контролює роботи на аварійній АЕС.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Уряд прагне якнайшвидше почати втілювати в життя план відновлення країни. Для цього ми працюватимемо разом із компанією ТЕПКО, або підштовхуватимемо її, якщо буде потрібно. Ми зробимо все необхідне, щоби допомогти подолати ядерну кризу".

  Солідарність із парламентАріями продемонстрували й прості японці. Вони зібралися на акцію протесту під стінами штаб-квартири ТЕПКО. Вимагали, щоби компанія припинила використання ядерної енергії. До мітингу долучилися і представники Південної Кореї. Їх найбільше непокоїть радіоактивне забруднення моря.

  Протестувальник із Кореї: "Зливати радіоактивні відходи в море ще гірше, ніж викидати в повітря. Вони потрапляють до океану. Це дуже непокоїть рибалок у Кореї. Ми написали листа з вимогою негайно припинити забруднення моря".

  У неділю компанія Тепко оприлюднила приблизний план робіт із припинення витоку радіоактивної води та повної зупинки станції. На це пІде від 6 до 9 місяців. Скільки коштуватиме країні аварія - поки що не підрахували. Тільки землетрус та цунамі принесли Японії матеріальних збитків на 300 мільярдів доларів. Такої шкоди не завдовала жодна природна катастрофа в світі. Під час стихійного лиха - загинули понад 13 тисяч людей. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Історичні клуби з усієї Європи відсвяткували річницю заснування Рима
  Наступний матеріал
  Теплом людських тіл опалюють офісну будівлю в Стокгольмі [відео]
  Теги: