У всьому світі відбуваються виступи на захист Ассанжа

  Світ сколихнули протести на підтримку засновника сайту "Wikileaks". Джуліана Ассанжа заарештували цими днями у Лондоні. Нині він за гратами. На вулицях Австралії масові демонстрації. Справжні хакерські війни розгорнулися в інтернеті. Ассанжа захищають міжнародні лідери. Президент Бразилії закликає до протестів усі країни. Розкритикував Захід через затримання засновника скандального сайту і прем`єр-міністр Росії Володимир Путін.

  Австралія у протестах. Сотні людей вийшли на вулиці на підтримку Джуліана Ассанжа. Засновника сайту "Wikileaks" затримали цього тижня у Лондоні за міжнародним ордером, виданим швецькою прокуратурою. Саме у Швеції йому закидають згвалтування і вимагають екстрадиції. Сам Ассанж пов`язує свій арешт тільки з публікацією секретних документів США. У цьому переконані і учасники акції в Австралії. Вони закликають місцеву владу заступитися за Ассанжа.  

  Брізбейн, протестувальник: "Чи буде він оприлюднювати подібну інформацію, чи хтось інший - немає значення. У будь-якому разі свободу слова не можна придушувати".

  Ентоні Лоуенштейн, організатор акції протестів: "Ми хочемо сказати нашому прем`єр-міністру Джулії Гіллард, що її поведінка просто неприпустимима. Вона має щось зробити. Жорстко відповісти". 

  Влада Австралії вже пообіцяла консульську підтримку засновнику "Wikileaks".

  Вейн Свон, заступник прем`єр-міністра Австралії: "Пан Ассанж може розраховувати на підтримку австралійської влади. Ми допоможемо йому так, як будь-якому громадянину Австралії, який потрапив у скрутне становище. Я знаю, що йому вже запропонували консульську підтримку".

  І хоча офіційно затримання  Ассанжа не пов`язані з публікацією скандальних таємниць, на міжнародному рівні вже лунають перші звинувачення у бік американців. Прем`єр-міністр Росії підозрює що до арешту Ассанжа доклали руку Сполучені Штати, які не оминають можливості постійно критикувати Росію за утиски свободи слова.

  Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін: "У нас на селі кажуть: чия б корова мукала, а ваша б мовчала. Ось таку відповідь я хочу дати американським колегам. А хіба це демократія, коли за ґрати кинули Ассанжа?"

  Помститися за арешт засновника сайту "Wikileaks" зголосилися хакери. Вони атакували інтернет-портали Візи та Мастер Кард після блокування ними рахунків Ассанжа.    

  Дженіфер Робінсон, адвокат Джуліана Ассанжа: "Зважаючи на обставини, Ассанж у доброму настрої, хоча і хвилюється через останні заяви, що, нібито, він замовив хакерські атаки Візи та Мастеркард. Це неправда".

  Наразі Джуліан Ассанж сидить за гратами у Лондоні. у найближчі три тижні Велика Британії має вирішити питання щодо його екстрадиції до Швеції.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні демонстранти напали на авто принца Чарльза [відео]
  Наступний матеріал
  Сьогодні відбудеться вручення Нобелівської премії миру
  Теги: