У Лондоні демонстранти напали на авто принца Чарльза [відео]

  Понад п`ятдесят поранених та 22 арешти. Такі наслідки масових студентських протестів, що охопили напередодні столицю Великої Британії. На вулиці вийшли десятки тисяч молодих людей. Утім - зусилля студентів залишилися марними. Закон про підвищення вартості навчання у Вишах ухвалила нижня палата британського парламенту.

  За суперечливий закон проголосувало усього на два десятки депутатів більше, ніж проти. Втім - цієї незначної переваги вистачило. Після голосування -студенти розлютилися. Демонстранти кидалися на поліцейських з металевими прутами, жбурляли каміння та петарди. Побили шибки у будівлях міністерства фінансів та Верховного суду. На Парламентській площі - розвели багаття, паливом для якого стали транспаранти та скверові лави. Підпалили, навіть, різдвяну ялинку на Трафальгарській площі. А пам`ятник Уїнстону Черчилю - розмалювали граффіті.

  Протестувальник: "Я розчарований, що депутати такий ухвалили цей закон. Розчарований - але не здивований".

  Протестувальниця: "Це можна було передбачити. Я думаю, що усі протестувальники підозрювали, що закон таки ухвалять. Але факти такі: люди продовжують виступати проти не лише підвищення вартості навчання, а й проти політики економії у цілому. Гадаю, протести будуть і  наступного року".

  Обурення студентів відчули на собі і члени королівської родини. Маніфестанти напали на лімузин принца Чарльз, в якому він їхав із дружиною. Самі принц Уелльський та герцогиня Корнуолльська - не постраждали. На відміну від їхнього Ролс-Ройса. Нападники пошкодили одне з пасажирських вікон автівки і облили його фарбою.

  Баррі Джон Ніколс, відвідувач благочинного вечора у театрі: "Я зовсім не проти мирних протестів. Але не розумію, як студентам міг допомогти напад на принца Чарльза. Який це взагалі має стосунок до плати за навчання? Я підтримую вимоги студентів. Але є інші способи досягти мети і висловити свою позицію".

  Незважаючи на протести, ліберал-демократи - автори суперечливого закону - наголошують: коаліційний уряд не може піти на поступки. Фінансова ситуація у країні - надзвичайно складна. Тому доведеться відступити від передвиборних обіцянок і підвищити вартість вищої освіти утричі.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В столиці запровадять нові обмеження для курців
  Наступний матеріал
  У всьому світі відбуваються виступи на захист Ассанжа
  Теги: