Новий спосіб лікування коронавірусу випробовують у Великій Британії. Недугу намагаються побороти препаратом із бета-інтерфероном. Це білок, який організм виробляє при вірусній інфекції. Про таке повідомляє "5 канал".
Зазвичай його використовують для лікування розсіяного склерозу. Ліки розробила компанія Synairgen. Це особлива формула інтерферону бета, яку пацієнти вдихають через спеціальний пристрій – небулайзер. Він перетворює білок на аерозоль та доставляє його до легень. Речовина стимулює імунну відповідь і змушує організм боротися з вірусом.
Ранні результати дослідження довели: ліки майже на 80% знижують ризик коронавірусних ускладнень, при яких пацієнтів необхідно підключати до штучної вентиляції легень. Препарат пришвидшує процес одужання ушпиталених, а також дієвий при астмі та хронічних захворюваннях.
Нині науковці проводять третій – останній етап клінічних випробувань. Якщо він буде успішним, уряд Великої Британії пообіцяв екстрено схвалити нові ліки від коронавірусу.
"Білок допомагає клітинам відновити імунну відповідь та почати боротися з вірусом. Відповідно, недуга менше вражає легені, в інфікованих слабше проявляються симптоми інфікування, також препарат знижує ризик померти чи потрапити до відділення інтенсивної терапії", – повідомив професор університету Саутгемптону Том Вілкінсон.
Нагадаємо, раніше Британія першою почала використовувати вакцину компанії AstraZeneca та Оксфордського університету.