5.ua

У Великій Британії розпродають покинуте житло за 1 фунт

  За один фунт можна придбати будинок у британському місті Сток. Там запровадили програму, яка допоможе заселити покинуте житло, адже чимало мешканців залишили місто через відсутність роботи.

  Щоб купити копійчане помешкання, претендент має прожити в місті не менше 12 місяців та заробляти близько тридцяти тисяч фунтів на рік. Гроші на відновлення оселі позичає держава під невеликий відсоток. Перш ніж його перепродати, власник має прожити в будинку щонайменше 10 років. Якщо господар захоче зробити це раніше – частину виторгу доведеться віддати державі. Попри жорсткі умови отримання будинку, заяви подали майже шістсот людей. Тридцять три щасливці вже мають власне житло. Решта зможе придбати оселі згодом, адже у місті порожніють ще чотири сотні будинків.

  Метью Ніксон, голова адміністрації Сток Сіті: «Ми намагаємося заохочувати людей жити тут, інтегруватися в суспільство, налагоджувати зв'язки. Щоби збудувати міцну спільноту і дати людям можливість пишатися своїм містом».

  Гевін Пайрпоінт, власник будинку: «Зазвичай сума депозиту на житло коливається від п’яти до десяти тисяч фунтів. Такі гроші зібрати  важко, коли  ви орендуєте житло. Схема купівлі оселі за півтора долара не потребує заощаджень». 

  Попередній матеріал
  Міліція звітує про арешт запорізького кримінального авторитета [відео]
  Наступний матеріал
  КМДА знову обіцяє покращити небезпечне сміттєзвалище у Підгірцях