У Туреччині заочно судять чотирьох ізраїльських генералів

  Протести у Стамбулі. Сотні людей вимагають справедливого вироку у справі вбивства активістів "Флотилії свободи", що намагалися доправити гуманітарну допомогу та будівельні матеріали до сектору Ґази всупереч блокаді з боку Ізраїлю.

  У залі суду заочно судять чотирьох ізраїльських генералів, відповідальних за захоплення кораблів у Середземному морі. У травні 2010 року внаслідок штурму флагмана "Флотилії свободи" - "Маві Мармара" - загинули 9-ро турецьких активістів. Іще 6 десятків людей, разом із військовими Ізраїлю, зазнали поранень. Світова громадськість засудила рейд, а офіційна Анкара назвала його державним тероризмом. Натомість, Ізраїль звинуватив "Флотилію свободи" у провокації, а процес над військовими назвав пародією на судочинство, що має на меті лише поширити антиізраїльську пропаганду. У міністерстві закордонних справ Ізраїлю додали, що так звані підсудні не отримували повісток від турецької феміди.

  Хусейн Оруч, громадський активіст: "Цей суд - важлива віха. Вперше судять Ізраїль за ті вбивства, які вони вчинили. І це відбувається в Туреччині. Судові рішення будуть виконані. Це не гра, а справжній суд, і вирок його набуде чинності в усьому світі".

  Попередній матеріал
  Кучма: виборами треба було керувати
  Наступний матеріал
  Адвокат: Гостинний двір виключили із переліку пам`яток незаконно
  Теги: