У Токіо питна вода не придатна для вживання

  Уже не придатна до вживання - питна вода у Токіо. Рівень радіації у воді - піднявся у два рази. Влада міста - рекомендує утриматися від використання водопровідної води, надто - для приготування дитячих сумішей. Раніше, прем`єр Японії - закликав не вживати певні види овочів із префектури Фукусіма. Тим часом, Сполучені Штати - стали першою країною, яка заборонила імпорт молока, фруктів та овочів із забруднених регіонів Японії.

  Техніки перевіряють пошкоджене обладнання третього реактора атомної електростанції "Фукусіма-1" і провітрюють його приміщення, щоби не допустити нових вибухів. Після цих процедур вони спробують ввімкнути електродвигуни насосів системи охолодження. В кількох пошкоджених реакторах триває витік радіоактивних речовин. Експерти поки що не можуть встановити його причини.

  Хідехіко Нішіяма, представник японської агенції з промислової безпеки: "Ми зафіксували підвищені температуру і тиск на кількох реакторах. Але це не означає, що стануться нові аварії. Поки основні показники не досягли критичного рівня - причин для паніки немає".

  Міністерство охорони здоров`я Японії виявило перевищення норми радіації в одинадцятьох видах овочів з префектури Фукусіма. Влада радить мешканцям Токіо не давати воду з-під крану дітям, оскільки вона також забруднена. Сполучені Штати заборонили ввезення на свою територію японських молока та кількох видів продуктів рослинного походження. До аналогічних кроків готується уряд Південної Кореї. 

  Евакуйований з префектури Фукусіма: "Уряд повідомляє громадянам замало інформації. Ми не знаємо, які овочі тепер безпечно їсти, а які - ні. Склалася дуже дивна ситуація".

  Рибалка: "І до аварії на атомному комплексі з кожним роком ми ловили все менше риби. Після неї ж ситуація значно погіршиться. Нам буде дуже складно вижити".

  Сума збитків від землетруса і цунамі в Японії, за новими підрахунками, перевищила триста десять мільярдів доларів. Остаточні вИтрати на подолання наслідків руйнівної стихії можна буде визначити лише після завершення ремонтних робіт на атомному комплексі у Фукусімі й відновлення постачання електроенергії в багатьох містах країни. На північному сході Японії тривають масові поховання. Крематорії переповнені, тож більшість загиблих, усупереч місцевим віруванням, хоронять у братських могилах.

  Олександр Войтко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  АМКУ обіцяє перевірити обґрунтованість підняття цін на проїзд у маршрутках
  Наступний матеріал
  З Японії до України повернулися 53 українці
  Теги: