У світі відзначають день боротьби з діабетом [репортаж, відео]

  "Візьмемо діабет під контроль". Під цим гаслом у всьому світі відбувається день боротьби з цією недугою. Вітчизняні пацієнти бідкаються: через брак грошей на засоби самоконтролю, їхній стан погіршується. Адже вимірювати рівень цукру в крові діабетикам слід кілька разів на день. Саме від цього залежить, яку кількість інсуліну вводити для нормального самопочуття. Глюкометри й тест-смужки держава закуповує лише для дітей та вагітних.

  Ані крихти хліба без тесту. Чотири рази на день хворим на діабет слід вимірювати рівень цукру в крові. Від цього залежить раціон та доза препарату. Людмила Богомаз сіла на безстрокову дієту. Боїться з’їсти щось зайве, щоби не опинитися в лікарні. Через брак грошей жінка не може закупити тест-смужки для проведення аналізу.

  На місяць хворому лише на самі смужки потрібно 400 гривень. Апарат для контролю рівня цукру в крові коштує понад тисячу. Утім глюкометр слугує довго.  Пацієнтка столичного ендокринологічного центру Ольга Кріпка прилад купила. Проте змоги тестуватися щодня все одно не має.  

  У багатьох країнах Європи тестами хворих забезпечує держава. Щоби Україна наслідувала хоча б приклад найближчих сусідів - прагнуть громадські діячі.

  Уважають так і в Мінохорони здоров`я. Утім поки що, кажуть чиновники, грошей вистачає лише на засоби самоконтролю для дітей та вагітних. У перспективі сподіваються включити в цю програму й решту населення. Однак для цього слід врегулювати ціни на інсулін, переконаний головний ендокринолог країни.

  Узяти діабет під контроль в Україні поки що не виходить. Такого висновку дійшли як медики, та пацієнти. Нині на обліку перебувають мільйон триста тисяч хворих. Щороку їх більшає  на три відсотки. І якість та тривалість життя цих людей здебільшого залежить від власної відповідальності й товщини гаманця. 

  Людмила Голоднік, Ян Доброносов, Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Лондоні відкрили виставку присвячену наркотикам [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  До 800 зросла кількість жертв холери на Гаїті
  Теги: