У Лондоні відкрили виставку присвячену наркотикам [репортаж, відео]

  Нетверезий погляд на історію людства - від британських учених. У Лондоні відкрилася виставка, присвячена наркотикам та їхньому поширенню. Серед експонатів - героїнові мікстури від кашлю та гриби, що нібито надихнули Льюїса Керрола на пригоди Аліси.

  Допитлива дівчинка куштує невідому страву та одержує неочікуваний результат: усе навкруги кількаразово збільшується. На цей епізод, вважають деякі дослідники, Льюса Керрола могли надихнути.. галюциногенні гриби. Коли писалася "Аліса", у Британії саме надрукували книгу про наркотики.

  Це зараз нам здається, що наркотикам у дитячій книзі - не місце. Але ще якихось сто років тому і героїн, і тютюн британці масово прописували малечі як ліки. Ба більше - усі ті речовини, що нині вважаються небезпечними - колись служили здоров`ю.

  "Корисні" та "елітні" продукти приваблюють мільйони людей. І - не відпускають. Навіть коли ціна на них падає, та лікувальні міфи - розвіюються. Коли доходить до фізичної залежності, про репутацію та статус наркотичної речовини - вже не думають.

  Не роздаючи оцінок наркотикам, організатори виставки констатують: ці речовини супроводжували людину упродовж усієї її історії - від появи Гомо Сапієнс і до епохи хіппі. Наркотичне приладдя вони знаходять й у 4-тисячолітніх могилах і в - інтернеті.

  Попередній матеріал
  Пірати помилково напали на військовий корабель - всі розбійники загинули
  Наступний матеріал
  У світі відзначають день боротьби з діабетом [репортаж, відео]
  Теги: