У світі відбулася низка акцій проти китайського панування на Тибеті (РОЗШИРЕНО)

  Акції протесту проти китайського панування на Тибеті відбуваються сьогодні у багатьох країнах світу. Так тибетські вигнанці відзначають сорок дев`яту річницю повстання проти китайської влади на Тибеті. Тоді, після його жорстокого придушення, сотні тибетців опинилися за межами Батьківщини. Невдовзі територію покинув і його духовний лідер - Далай Лама.
  Силою розганяли демонстрацію тибетських біженців у Непалі. У столиці країни - Катманду - поліція кийками та сьозогінним газом завадила тибетським активістам влаштувати мітинг біля посольства Китаю. Втім, протестувальникам удалося промарширувати вулицями міста. Більш як чотири тисячі мітингувальників, у футболках з написами "Свободу Тибету" та національними прапорами, вийшли висловити обурення китайській владі на своїй Батьківщині.

  Бунсан Лама, Тибетський біженець: "Ми відзначаємо сорок дев`яту річницю трагічних подій, унаслідок яких Китай повністю підкорив Тибет своїй владі".

  У Греції тибетські біженці провели власну церемонію запалення олімпійського вогню, адже на ігри не дозволили привезти окрему делегацію від Тибету. Активісти сподівалися, що вогонь вдасться пронести аж до кордону їхньої батьківщини. Втім, акцію припинила грецька поліція.

  Кельсанг Гоуп, Представниця неофіційного Олімпійського комітету Тибету: "Наш факел, наше полум`я завжди горітиме для Тибету, адже тибетцям доводиться жити у власній країні під владою Китаю. Цей вогонь був символом надії для нашого народу, а також для всіх народів, які існують під чужою владою".

  Сьогодні ж шестимісячний марш протесту розпочали тибетські вигнанці, які мешкають в Індії. Звідти вони пішки рушили до кордонів Тибету. біженці прагнуть привернути увагу міжнародної спільноти до їхнього протистояння з Китаєм. Тим паче, що за кілька місяців до Пекіна буде прикута увага усього світу через Олімпіаду.

  Їгме Єші, Представник Молодіжного конгресу Тибету: "Ми засвідчуємо, що Міжнародний олімпійський комітет припустився великої помилки, дозволивши Китаю провести у себе Олімпіаду. Ми, тибетці, вважаємо, що Китай порушує права людини тим, що окупував нашу Батьківщину".

  З промовою до тибетців звернувся й їхній духовний лідер - Далай Лама. Він закликав біженців нести у світ мир та любов. Однак, самі тибетські вигнанці налаштовані рішучіше за свого лідера: Далай Лама прагне для Тибету автономії, натомість учасники акції вимагають повної незалежності від Китаю.

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Росія закликала ООН не вважати Голодомор в Україні геноцидом
  Наступний матеріал
  Іспанські соціалісти святкують перемогу
  Теги:
  Loading...