Іспанські соціалісти святкують перемогу

  Чинний прем`єр-міністр Іспанії Хосе-Луїс Сапатеро святкує перемогу. Його Соціалістична партія перемогла на парламентських виборах у країні. В обіцянки соціалістів зменшити податки і не допустити економічної кризи повірили майже 44 відсотки виборців. Це забезпечило партії більшість у парламенті, втім недостатню для затвердження законів. Тому соціалістам доведеться шукати підтримки у "дрібних" політичних сил. Головний суперник соціалістів - Народна партія. Другий термін правління Соцпартії Сапатеро починається в умовах зростання безробіття, уповільнення економіки та найвищого рівня інфляції за останній час.
  При владі на другий термін залишається в Іспанії Соціалістична партія. Точні результати виборів мало відрізняються від прогнозів екзит-полів. Соціалісти здобули 169 місць у нижній палаті парламенту - конгресі. Це на 5 депутатів більше, аніж у попередньому скликанні. Їхні головні суперники - Народна партія - матимуть 153 мандати. Решту крісел поділили між собою партія "Конвергенція і союз Каталонії" - 10 місць, Баскська націоналістична партія - 6 місць, та ще 6 дрібніших політсил. Лідери перегонів одразу звернулися до своїх прихильників з подячними промовами.

  Хосе Сапатеро, прем`єр-міністр Іспанії: "Дякую усім громадянам, котрі взяли участь у виборах. І від щирого серця дякую тим з них, які відали свій голос за перемогу Соціалістичної партії.  Іспанці чітко заявили про своє рішення розпочати нову епоху. Епоху без заворушень і конфронтацій, епоху, яка згодна на компроміси задля блага держави".

  Маріано Рахой, лідер Народної партії: "Ніколи у своєму житті, а особливо нині, я не мав інших інтересів, аніж захист наших громадян, захист великої держави - Іспанії".

  Нижня палата має право скасовувати вето на законопроекти, накладене сенатом. Незважаючи на перемогу, Соціалістична партія не здобула в конгресі абсолютної більшості - не вистачило усього семи мандадів. Тому обидві партії-суперниці - і соціалісти, і народники, мають шанс сформувати більшість у конгресі, адже розрив між ними - мінімальний. Усе залежатиме від домовленостей із дрібнішими політичними силами. Хоча нині ніхто не сумнівається, що вдруге у прем`єрське крісло на найближчі чотири роки сяде лідер соціалістів Хосе Сапатеро.

  Фермін Боуза, політичний експерт: "Спроби Народної партії досягти більшого успіху на виборах - не дали великих результатів. Розрив між обома силами - зберігся. Проте динаміка їхнього протистояння вже вичерпалася. Ми чекаємо на ті кроки, які робитиме Соціалістична партія. Зараз їм буде легше, і це означатиме важливі політичні зміни у таборі правих сил. Наступний період буде насиченим".

  Головним питанням, яке ставили на кін передвиборної боротьби політики, залишається економіка. Зараз в Іспанії триває її спад, після майже десятиріччя активного зросту. Наступна проблема - це безробіття, найвище за останні вісім років, а також інфляція, чий показник за останній час досяг критичної точки.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У світі відбулася низка акцій проти китайського панування на Тибеті (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...