У світі проходить серія акцій із боротьби з раком грудей [відео]

  Паризька опера, Букінгемський палац та статуя Христа у Ріо на один день перефарбувалися в рожеве. Яскравий колір - не декорація. Це - символ боротьби із раком грудей. Після пухлин у легенях - це найбільш поширений вид раку у світі. В Україні щороку його діагностують у 16-ти тисяч жінок.

  Хоч скільки старайся, а не звернути увагу на таке перевтілення знайомої будівлі - не вийде. В цьому і полягає мета рожевої ілюмінації: перехожий помітить підсвітку, зупиниться помилуватись, а потім може й поцікавиться - що до чого. Йому пояснять - триває боротьба за ранню діагностику раку грудей. І рожевий колір нагадує жінкам частіше проходити діагностування.

  Жаклін Сілва, пацієнтка: "Діагноз був для мене, наче смертельний вирок. Але мене не залишили саму, мені дали силу пройти через лікування. Я одержала шанс на життя. І не просто жити, а й допомагати іншим пацієнтам з таким діагнозом".

  Жаклін вдалося здолати недугу, бо її діагностували на ранній стадії. Для раку грудей це не так складно. Потрібно регулярно оглядати себе, чи не з`явилося підозріле ущільнення. Є сумніви - іти до мамолога. Раз на 2-3 роки варто обстежуватися у лікарні.

  Елізабет Гьорлі, аткорка: "Якщо цей вид раку виявлено і локалізовано на ранній стадії - шанси на виживання 90%! Ми хочемо донести цю інформацію до якомога більшої кількості жінок. Щоби вони ретельніше оглядали свої груди і регулярно обстежувалися на мамографі".

  Перспектива тривалого лікування, а то й ампутації грудей відлякує жінок від обстежень. Мовляв, краще не знати нічого і жити спокійно. Але активістки "рожевого руху" доводять - навіть після операції життя триває. Приклади успішної боротьби з хворобою можна побачити на цих фотографіях.

  Фаустіна, переможниця фото-конкурсу: "Це дуже важливе питання, про нього варто говорити якомога більше. Всі мають знати! І саме тому я взяла участь у конкурсі".

  Окрім виставок та ілюмінацій, на жовтень заплановані сотні інших акцій, присвячених боротьбі із раком грудей. По всьому світу роздають рожеві стрічки - ще одне нагадування про ранню діагностику. Відбуваються лекції, марафони та кінопокази. Напередодні у США пройшла прем`єра фільму "П`ять історій життя". Серед авторів - Дженіфер Еністон, Демі Мур та Аліша Кіз. Уже за тиждень оптимістичну стрічку привезуть до України.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США сьогодні відбудуться чергові теледебати Обами та Ромні
  Наступний матеріал
  "Ukrainian fashion week" відзначає 15-ліття [відео]
  Теги: