У США знижено облікову ставку до 0,0%-0,25% на рік

  У світі долар слабшає. Американська грошова одиниця стрімко втрачає позиції щодо провідних світових валют. Так біржі відреагують на рекордне зниження облікової ставки у США. Федеральний резерв встановив цей показник у діапазоні від нуля до 0,25% відсотка на рік. Це означає, що комерційні банки США отримуватимуть кредити майже задарма.
  Це найнижчий показник за більш як півстоліття. Федеральному резерву знадобилося п`ятнадцять місяців, щоби опустити ставку з 5% до 0,25%. Центробанк США вклав мільярди доларів у кредитування ринку і обіцяє зробити усе можливе, щоби відновити економічне зростання. Натомість, експерти наголошують - далі знижувати ставку нікуди, тож час шукати інших шляхів зміцнення економіки.

  Нагадаємо, прем`єр-міністр України свого часу також закликала Національний банк знизити облікову ставку до 8%. Утім, зараз в Україні одна з найвищих ставок у світі. З квітня поточного року вона становить 12% річних. За часи незалежності України на найбільш вигідних умовах Нацбанк кредитував наприкінці 2002го- у 2003-му роках - під 7% річних, найвищою ж обліковка була восени 94-го року - 300%.
  Попередній матеріал
  Українські моряки знову потрапили в полон
  Наступний матеріал
  ОПЕК скоротить видобуток нафти ще на 7%
  Теги: