У США влаштували зустріч колишніх в`язнів Алькатрасу [відео]

  Зустріч випускників влаштувала найвідоміша американська в`язниця - Алькатрас. Її провели уперше з 63-го, коли з-за ґрат вийшли останні 27 в`язнів.

  Жоден із колишніх мешканців в`язниці - не потрапив сюди з зали суду. До Алькатрасу відсилали тільки з інших в`язниць - за вкрай погану поведінку. Виняток робили лише для найнебезпечніших ґанґстерів - приміром, Аль Капоне. Алькатрас має славу однієї із найсуворіших тюрем світу. Усі в`язні - перебували тут в одномісних камерах, із яких виходили тільки до столової та на роботу. Побачення - раз на місяць через віконце. За непокору або спробу бунту - холодний карцер і дієта - на хлібі та воді. Карали - за найменші порушення режиму. Одним із обов`язкових правил була повна інформаційна блокада.

  Роберт Люк, колишній в`язень: "Найгірше в Алькатрасі для мене було те, що тут ти повністю відрізаний від світу. Ані газет, ані радіо, ніхто не розповідає, що коїться в світі. Коли після звільнення я потрапив до Сан-Франциско, у мене був шок. Увесь цей галас, сотні незнайомих людей довкола, всі кудись поспішають. Я просто розгубився".

  Утім, не всі колишні мешканці Алькатраса - поділяють сумні спогади екс-в`язнів. Адже на острові мешкали і самі охоронці, і чимало персоналу - з родинами. За час існування в`язниці - поруч виросли майже сотня дітей. Вони й досі згадують Алькатрас як тихе, спокійне та затишне місце.

  Джолін Бабяк, колишня мешканка Алькатраса:  "У нас було крихітне містечко, всі працювали у в`язниці, тож про неї весь час розмовляли. Однак ми ніколи не боялися - усі ці оповідки про страшні спроби втечі чи жорстокі побиття - все це здавалося далеким минулим".

  Спокій на острові був примарним. Алькатрас знаменитий як єдина тюрма у світі, з якої не вдалося втекти жодному в`язню. Цьому заклад завдячує розташуванням на віддаленому острові, в заливі з холодною водою та сильною течією. Утім, невдалих спроб - налічують десятки. П`ятьох в`язнів охоронці не змогли знайти ані живими, ані мертвими. Цей факт неодноразово надихав кінематографістів на історії про вдалі втечі з Алькатрасу. Саме завдяки увазі Голівуду в наш час в`язниця перетворилася на надзвичайно популярне туристичне місце. Щороку тут зустрічають майже півтора мільйони відвідувачів.

  Попередній матеріал
  Сезон метеоритних злив [відео]
  Наступний матеріал
  Потужна пилова буря пронеслася над американським містом Фенікс
  Теги: