Сезон метеоритних злив [відео]

  Сезон метеоритних злив розпочався минулої ночі в Україні. Він триватиме до 24 серпня. Астрономи кажуть - цьогоріч він буде надзвичайно яскравим - адже за їхніми прогнозами, над нами пролетить більше 130 метеоритів. Найкраще їх буде видно жителям Вінницької області.

  Сергій та Людмила Олійники упродовж 7 років спостерігають за метеоритним дощем. Кажуть, для них це не лише феєричне видовище, а й доленосна подія, адже саме під час зорепаду - пара вирішила одружитися. Відтоді щороку в серпні - щасливе подружжя приходить на знакове для них місце та спостерігає за метеоритною зливою.

  Серпневий метеоритний дощ астрологи називають Персеїдом. Він розпочинається, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля. Зорепад, що ми бачимо із землі - це уламки породи з хвоста комети. Потрапляючи в атмосферу Землі, вони спалахують. 

  Марія Левченко, директор Вінницького планетарію: "Тобто, комета, яка оберталась навколо сонця необережно близько підійшла  до нього, а що таке комета – це замерзлі гази в яких  є тверді частиочки. Гази випарувалися, залишився рій частинок. Підлітає рій до землі, земля притягує і ось тоді буває чудесні зоряні дощі".

  Маленькі персеїди рухаються зі швидкістю від 60 до 210 тисяч кілометрів за годину. Для людського ока вони здаються зірками, що падають. Вінничани залюбки за ним спостерігають.

  Пік падіння персеїдів припадає на ніч проти понеділка. Найкраще їх буде видно -  опівночі. Милуватися зорепадом - можна з усіх куточків планети.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал
   


   

  Попередній матеріал
  Пожежі на Канарських островах - евакуйовано 5.000 людей
  Наступний матеріал
  У США влаштували зустріч колишніх в`язнів Алькатрасу [відео]
  Теги: