У США та Європі посилили заходи безпеки [відео]

  Заходи безпеки посилили у Сполучених Штатах та кількох країнах Європи. Зокрема у Великій Британії, Італії, Іспанії, Німеччині, Франції та на Кіпрі. Влада не приховує: після смерті Усами бін Ладена загроза терактів суттєво зросла. Посилені патрулі поліції чергують у місцях великого скупчення людей. Пакистанські таліби уже пообіцяли помститися за убивство лідера "Аль-Каїди". А от афганське крило руху талібан має сумніви, що бін Ладена справді убито. Радикали наголошують - докази смерті непереконливі.

  Департамент Національної безпеки США - суттєво посилив заходи безпеки в країні. Не втрачати пильності закликали правоохоронні органи і генпрокурор США, і глава ЦРУ. Високопосадовці певні - загроза нових терактів після загибелі терориста номер один - надзвичайно висока. Вже у вівторок американці помітили - правоохоронців значно більше, аніж зазвичай. Поліція патрулює транспортні вузли, у пасажирів метро - перевіряють сумки та валізи. Щоб заспокоїти людей, керівництво метрополітену оголосило: "Перевірки не пов`язані з жодною конкретною загрозою. Це - лише превентивні заходи". Під посиленою охороною і нью-йоркська "Таймс-Сквер", яку не раз погрожували підірвати терористи.

  Корі Джонсон, вашингтонянин: "Посилити заходи безпеки - це мудре рішення. Точно скажу - після смерті бін Ладена люди по всій країні налякані. А коли більше поліції, то спокійніше".

  Посилені заходи безпеки й у кількох європейських країнах. До закликів влади зберігати пильність долучився й "Інтерпол", що теж не виключає нових терактів. У Іспанії навіть зібрали екстрене засідання уряду. Можновладці вирішили посилити охорону і в іспанських посольствах у Пакистані, Афганістані та країнах Північної Африки. Один із найкривавіших терактів у Європі пережила саме Іспанія. У 2004-му терористи підірали 4 електропотяги у Мадриді. Тоді загинули близько двохсот людей. Насторожі і Франція, Велика Британія, Італія, Німеччина та Кіпр. Британський прем`єр, виступаючи у парламенті, заявив що зараз британці як ніколи повинні дбати про безпеку. 

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Хоча бін Ладена немає - загроза від "Аль-Каїди" залишається. Це угруповання та його відгалуження в інших країнах, як от Ємен, країни Магрибу - захочуть продемонструвати, що вони можуть ефективно діяти. І звісно існує загроза і від окремих радикальних індивідуумів ".

  Усаму бін Ладена, першого у списку міжнародних терористів, у ніч проти понеділка знешкодили американські спецпризначенці. Це сталося у містечку за 50 кілометрів від столиці Пакистану. Уряд США оприлюднив фотографії, на яких Обама особисто стежить за діями агентів спецслужб і морських піхотинців зі спеціального командного центру. На доказ, що загинув саме лідер "Аль-Каїди"  - оголосили результати експертизи ДНК. Утім, жодних фото-чи відео матеріалів - офіційно не оприлюднили.

  Нонна Стефанова, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  У Чехії викрили міжнародну терористичну групу
  Наступний матеріал
  Ліквідація бін Ладена. Нові подробиці [репортаж, відео]
  Теги: