Ліквідація бін Ладена. Нові подробиці [репортаж, відео]

  Американська верхівка - президент Обама, держсекретар Клінтон та військові - спостерігали за спецоперацією зі знищення Усами бін Ладена у прямому ефірі. Фото з`явилися сьогодні зранку.

  Утім,  пакистанські таліби, на яких посилається російський канал Russia Today, арабськомовне BBC і низка ЗМІ ісламського світу, не вірять, що лідер "Аль-Каїди" - мертвий. Перконливих доказів - немає, багато питань викликає поспішне поховання тіла в Аравійському морі - за тисячу кілометрів від спецоперації, до того ж, ніхто з найближчого оточення бін Ладена не підтвердив його загибель.

  Американський канал BBC повідомив, що терориста видав один із його помічників. У будинку в пакистанському місті Абботабад, бін Ладен мешкав 5-6 років. Тому у США - великі запитання до Пакистану - який, як вважають у Вашингтоні міг, покривати бін Ладена.

  ***

  Ісламабад заявляє, що пакистанські військові - не брали участі в операції зі знищення Усами бін Ладена. За словами президента Пакистану Асіфа алі Зардарі - керівництво країни навіть не знало про те, що Білий дім - штурмує віллу, на якій переховувався терорист. Уряд Пакистану також запевнив, що до останньої миті не знав про місце перебування бін Ладена. Утім, Зардарі вважає, що успіхом операції Вашингтон зобов`язаний багаторічній співпраці з Пакистаном.

  Асіф Алі Зардарі, президент Пакистану: "Це не було спільною операцією США та Пакистану, але саме співпраця та партнерство між США та Пакистаном, що тривали десятиліття, призвели до вбивства Усами бін Ладена, який був загрозою для всього цивілізованого світу".

  Проте заяву офіційного Ісламабада - спростовують документи, опубліковані минулого тижня на сайті Wikileaks. Листи зі службової переписки між посольствами США та держдепартаментом - свідчать про те, що пакистанська розвідка знала, де перебуває бін Ладен, і ще в 2009-му році - попереджала його про рейди американських військ. І нині Білий дім проводить розслідування, щоби з`ясувати, чому Пакистан не повідомляв про місце переховування бін Ладена. Водночас міжнародні аналітики попереджають: терористи з "Аль-Каїди" - не сидітимуть склавши руки.

  Аль Чедар, експерт із терору: "Найімовірніше, слід очікувати багато невеликих атак. Оскільки мережа "Аль-Каїди" - порушена, кожна група діятиме самотужки й обиратиме цілі, не узгоджуючи це з керівництвом. Тож прогнозувати теракти - стане складніше".

  Пакистанські таліби - вже пообіцяли, що помстяться за смерть лідера Аль-Каїди. Першими в їхньому списку - стоять представники влади та армії Пакистану. Другими - Сполучені Штати. У містах Пакистану - посилені поліцейські патрулі. США - вирішили тимчасово закрити для відвідувачів свої дипломатичні місії у цій країні. Сусідні держави - також готуються до можливих терактів. Зокрема, Індія - посилила вартування кордону з Пакистаном.

  Попередній матеріал
  У США та Європі посилили заходи безпеки [відео]
  Наступний матеріал
  Стоян: Сьогодні в Україні не має справжнього профспілкового руху
  Теги:
  Loading...