У США судять "Торгівця смертю"

  "Торгівця смертю" судять у Сполучених Штатах. Росіянину Віктору Буту висунули офіційні звинувачення. Йому інкримінують незаконний продаж зброї, змову з метою вбивства американських громадян і підтримку тероризму. В залі нью-йоркського суду підозрюваний заявив, що вважає себе невинним і зброєю ніколи не торгував. Російське консульство готується підтримувати Бута протягом усього процесу.

  Від двадцяти п`яти років тюрми до пожиттєвого ув`язнення загрожує російському громадянину Віктору Буту в Сполучених Штатах. Прокурор назвав підозрюваного "торговцем смертю" і звинуватив його в постачанні зброї різним терористичним групам. Суд ухвалив рішення не відпускати Бута під заставу й залишити його під арештом у тюрмі тимчасового утримання.

  Пріт Бгарара, прокурор: "Ми встановили, що підозрюваний продавав автомати Калашникова, вибухівку, ракети, міни та іншу зброю. Він також пропонував терористам легкі безпілотні винищувачі. Це був арсенал порівняний з амуніцією армій деяких невеликих країн".

  Томас Гарріген, керівник відділу з боротьби з обігом наркотиків: "Допитані нами свідки стверджують, що Віктор Бут намагався продавати зброю тим групам, які воюють саме з американцями. Він неодноразово називав себе переконаним ворогом Сполучених Штатів".

  Підозрюваний рішуче відкинув усі звинувачення. Після судового засідання його відвідав генеральний консул Росії - Андрій Юшманов. Дипломат повідомив, що, за словами Бута, на затриманого тиснуть американські правоохоронці. Слідчі, начебто, пропонували підозрюваному визнати свою провину в обмін на скорочення терміну майбутнього ув`язнення.

  Андрій Юшманов, генеральний консул Росії: "Ми будемо підтримувати Віктора Бута протягом усього процесу".

  Наступні судові слухання у справі Віктора Бута заплановані на десяте січня. У вівторок влада Таїланду видала його Сполученим Штатам. Підозрюваного заарештували в Бангкоку у дві тисячі восьмому. Протягом двох років тривали переговори про екстрадицію. Росія вимагала не видавати Бута американській Феміді. Проте прохання Кремля уряд Таїланду залишив без уваги.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Галицький бал ушосте влаштували в Івано-Франківську [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Фінляндії відкоркували найстаріше в світі шампанське
  Теги: