У США пройшли урочистості та вшанували жертв терактів 9/11

  "Усе, що нас не вбиває, робить сильнішими" – у 13-ті роковини трагедії Штати ніби взялися довести цю популярну в американців приказку. Усі офіційні промови – про те, як нація вистояла перед страшним ударом.


  У серці американської оборони – Пентагоні – урочистості почалися ще на світанку. З даху будівлі розгорнули великий прапор Сполучених Штатів. Точно як 2001-го на знак перемоги над пожежею його розгорнули вогнеборці.

  У своїй промові Барак Обама зазначив: "Минуло 13 років. 13 років, відколи мирний американський ранок розбився. 13 років, відколи у нас забрали майже 3 тисячі прекрасних життів. 13 років, яких вони з нами не розділили... Терористи хотіли знищити наш дух, довести світові – їхня сила руйнування потужніша за нашу силу будування. Але і всі ви, і Америка довели – вони помилилися. Після страшних ран ми знову стали на ноги й навчилися ходити. Після страшних опіків ми усміхнулися знову".

  13 років минуло, як два пасажирських літаки протаранили башти Всесвітнього торговельного центру, ще один – врізався у Пентагон. А пасажири четвертого не дали терористам скерувати судно до Конгресу й розбилися посеред пенсільванського поля. Загинули 2996 людей. Майже всі вони були цивільними.

  Мартін Демпсі, голова об’єднаного комітету штабів сша

  Нещодавно мені написала жінка, чия донька похована тут недалеко – на Арлінгтонському цвинтарі. Вона написала: біль утрати ніколи не минає. І навіть через багато років запах, колір, пісня чи пам’ятна дата нагадують про ту мить, що змінила все. І ця жінка сказала: горе – це не відчай, це лише ознака великої любові".

  Теракти 11 вересня не лише сколихнули світову безпеку та економіку, а й змінили спосіб життя багатьох американців. Тепер вони більше часу проводять із родинами і вдома, частіше ходять до церкви й активно виявляють свій патріотизм.

  Головний капелан повітряних сил США Дональд Резерфорд певен: "Легко піддатися відчаєві, але ми ще не написали завершення цієї історії. І ми маємо згадати день, коли все почалося. Коли ми бачили полум’я ненависті, чули зойки болю. Ми проживаємо кожен день із цими спогадами. Спогадами про людей, чиї мрії так ніколи й не здійснилися... Ті, хто хотіли побачити в нас слабкість – побачили натомість силу. Хто хотів розбрату – побачив єдність. Хто прагнув ненависті – побачив надію і шляхетність".

  Символ надії і відродження – на місці найболючішого удару. Там, де стояли вежі-близнюки, нині відкрили меморіал. Цьогорічні роковини – перші, коли на площу пускають людей. До вечора – родичів, а потім – і всіх, хто захоче віддати шану. А вже наступного року 11 вересня на місці трагедії відкриють новий діловий центр – у Башті Свободи.

  Попередній матеріал
  Українська армія облаштовує лінію фронту на Донбасі - РНБО
  Наступний матеріал
  Перший день Міжнародного форму видавців у Львові - як це було