У США прихильники Обами святкують перемогу свого обранця [відео]

  Барак Обама переміг на президентських виборах у США. Чинний президент обійшов конкурента від республіканської партії Мітта Ромні і очолюватиме країну до 2017 року.

  Фотографію із дружиною Барак Обама опублікував у "Твіттері" під назвою "Іще чотири роки". Так політик оголосив про свою перемогу на президентських перегонах у США. Соцмережа здійснила Інтернет-рекорд і набрала понад півмільйона перепостів за перші чотири години. У переможній промові 44-й президент подякував американцям за підтримку та довіру.

  Барак Обама, президент США: "Якщо ти готовий тяжко працювати - немає значення, хто ти, звідки походиш, як виглядаєш чи кого любиш. Немає значення, чи ти темношкірий, білий, латиноамериканець, азієць чи індіанець, молодий ти чи старий, багатий чи бідний, здоровий чи інвалід, гей чи натурал - ти можеш досягти успіху в Америці, якщо готовий докласти зусиль".

  Обама пообіцяв покласти край залежності Америки від закордонної нафти, реформувати податковий кодекс та імміграційну систему, і скоротити дефіцит бюджету. Для успішного впровадження новацій у демократичній партії готові розпочати діалог з республіканцями. Переможець виборів навіть пообіцяв знайти роботу у майбутньому уряді і конкурентові, Мітту Ромні. Водночас, кандидат, що програв, гідно привітав Обаму з виграшем і заявив, що молитиметься за успішність його каденції.

  Мітт Ромні, кандидат у президенти США від Республіканської партії: "Я зателефонував президенту Бараку Обамі, щоби привітати його з перемогою. Його прибічники також заслуговують на вітання. Я всім їм бажаю усього найкращого, особливо - президенту, першій леді та їхнім донькам. Це - час великих викликів для Америки, тож я молюся за те, щоби президент успішно керував нашою нацією". 

  На цю годину Барака Обаму поздоровили майже всі світові лідери. Своєрідно відзначили результат американських виборів у японському місті Обама, що в перекладі з японської означає "маленький пляж". Мешканці містечка сподіваються - другий термін американського президента приведе до міста більше туристів.

  Кен Муцу, мешканець Обами: "Щойно ми почали його підтримувати - за кілька хвилин він переміг. І хоча ми дуже далеко, я відчув, що ми неабияк допомогли".

  Але найбільші святкування відбувалися в Сполучених Штатах. На Таймс-сквер у Нью-Йорку тисячі людей стежили за оголошенням результатів.

  Цезар Альварес, прибічник Барака Обами: "Ми дуже раді. Країні потрібна ця перемога. Нам не потрібні зміни, а йти далі".

  Сотні прихильників чинного президента зібралися і під Білим домом у  Вашингтоні.

  Елісон Пітерс, мешканка Вашингтона: "Я така щаслива - це ж іще чотири роки, неймовірно! Я цілий день чекала на таку новину". 

  Паралельно із президентськими виборами, в Сполучених Штатах обирали й третину сенаторів. За результатами волевиявлення, демократи утримують незначну більшість у Сенаті. Деякі штати також провели референдуми. Так, Меріленд, Вісконсин та округ Колумбія висловилися за дозвіл одностатевих шлюбів, а виборці Колорадо проголосували за легалізацію марихуани.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Магера: перевибори можуть відбутись не раніше березня наступного року
  Наступний матеріал
  Екзит-пол: за "Свободу" голосували інтелігенти, за УДАР - молодь, за КПУ - пенсіонери
  Теги: