У США демократи програли вибори

  Демократи програли проміжні вибори у Сполучених Штатах. Голоси виборців ще рахують, але вже відомо, що республіканці отримають більшість у Палаті представників. Партія Президента США Барака Обами втримує свою останню твердиню - Сенат. Хоча його опоненти й здобули там кілька додаткових місць - демократи все ж зберігають перевагу в десять мандатів. Результати виборів підтвердили дані соціологічних опитувань, в яких американці висловлювали незадоволення діями чинної влади.

  Двісті двадцять місць у Палаті Представників уже здобули республіканці. Голоси порахували ще не у всіх округах, але опоненти чинного президента США і з таким результатом мають на два мандати більше, ніж потрібно для контролю цього законодавчого органу. Перевагу над демократами в Палаті представників вони здобули вперше за останні чотири роки.

  Ренд Пол, новообраний сенатор від Республіканської партії: "На цих виборах ми отримали чітке повідомлення від громадян Сполучених Штатів. Вони сказали нам знову прийти до влади й взяти контроль над урядом".

  Проте кілька значних перемог на проміжних виборах здобули і демократи. Їхні кандидати стали губернаторами у ключових штатах - Нью-Йорк, Масачусетс і Меріленд. Збережено також більшість в іншій палаті парламенту США - Сенаті. Хоча партія Обами і зазнала поразки на виборах, але низка успіхів уберегла демократів від нищівного розгрому.

  Ендрю Куомо, член Демократичної партії, новообраний губернатор штату Нью-Йорк: "Наші люди хочуть довіряти своєму уряду, бути гордими за нього. Вони заслуговують на таку владу і вони отримають її".

  Без більшості, у Палаті Представників, Бараку Обамі буде набагато складніше втілювати свої законотворчі ініціативи в життя. Перед волевиявленням опитування показували, що владою в США незадоволені три чверті громадян. Ці вибори називаються проміжними, оскільки проходять посередині президенстького терміну. Вони підтвердили часткову втрату популярності Обами та його Демократичної партії.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Гурт "Скорпіонс" дав прощальний концерт в Києві
  Наступний матеріал
  У Франції пенсійну реформу оскаржили в КС країни
  Теги: