5 канал

У Сербії ультранаціоналісти можуть повернутися до влади

Місцеві політологи вважають, що повернення ультранаціоналістів може різко дестабілізувати політичну ситуацію в країні

У Сербії 24 квітня пройдуть чергові парламентські вибори. Сербські радикали та націоналісти вже заявили про свою участь. Серед них і "Радикальна партія" на чолі зі скандальним Воїславом Шешелем. Його нещодавно виправдав Міжнародний трибунал у Гаазі. Політика підозрювали в організації масових вбивств під час Балканських війн 1990-х років. Тепер він знову прагне повернутися у велику політику.

За даними експертів, "Радикальна партія" та їх союзники з націоналістичних рухів можуть сформувати міцну проросійську та антинатівську коаліцію у разі перемоги на виборах. Це суттєво послабить позиції чинного прем'єра Александра Вучича та його проєвропейського уряду. Сербські ультраправі партії вже анонсували різку зміну зовнішньополітичного курсу країни у разі перемоги.

"Ми хочемо не інтеграції з Європою, а зближення з Росією. Це наше майбутнє. В Європейському Союзі у нас немає друзів, а лише вороги. ЄС та НАТО обстрілювали наші території та врешті розділили нашу велику націю", – зазначив лідер "Радикальної партії" Воїслав Шешель.

"Після того, як його звільнили з в'язниці, Шешель зумів консолідувати свій електорат. Зараз він дедалі більше зближується з іншими правими та радикальними силами, щоб разом створити союз у парламенті та розпочати підривати авторитет чинного уряду. Гадаю, те, що Шешель пройде до парламенту – це вже всім зрозуміло. Питання у тому, скільки місць він отримає", – зазначив політолог Джодже Владжич.

Попередній матеріал
Бійці після десятків операцій відправилися на реабілітацію до Чехії
Наступний матеріал
У Лондоні активісти Greenpeace одягнули респіратори на 17 скульптур
Теги:
Loading...
Між РФ та ЄС: Сербія готується до парламентських виборів

Між РФ та ЄС: Сербія готується до парламентських виборів

Сербського "радикала" Шешеля виправдали за всіма пунктами обвинувачення

Сербського "радикала" Шешеля виправдали за всіма пунктами обвинувачення

У Сербії ультранаціоналісти мітингують проти вироку Караджичу

У Сербії ультранаціоналісти мітингують проти вироку Караджичу