мітингують проти вироку Караджичу 5 канал

У Сербії ультранаціоналісти мітингують проти вироку Караджичу

У Белграді ультранаціоналісти мітингують проти вироку колишньому лідеру боснійських сербів Радовану Караджичу

Близько 5 тисяч прибічників Сербської радикальної партії вийшли на площу Теразіє у сербській столиці висловити протест проти вироку Гаазького суду. Багато радикалів взагалі не визнають геноциду під час війни в Боснії.

Ультранаціоналісти також підтримали ще одного політика Воїслава Шешеля. Його також судитиме Гаазький трибунал за воєнні злочини та етнічні чистки. Зокрема, за різанину в селі Вочин у Хорватії. Вирок Караджичу припав на 17-ту річницю початку бомбардування силами НАТО Югославії під час війни у Косові, тому протестували радикали і проти НАТО також.

Радована Караджича, колишнього президента Республіки Сербської у Боснії засудили до 40 років ув'язнення за геноцид мусульман, переслідування та масові вбивства людей під час війни у 1992-1995 роках.

"Брати та сестри, засудження Радована Караджича - це засудження всього сербського народу, всієї нашої історії. Суд у Гаазі перекроює нашу історію, в якій ми винні у всіх бідах на Балканах. Тільки серби, більше ніхто", - заявив лідер сербської радикальної партії Воїслав Шешель.

Прокурори вимагали для колишнього посадовця довічного ув'язнення. Заарештували Радована Караджича 2008 року.

Нагадаємо, у 2012 році міжнародний трибунал з Югославії виправдав колишнього прем'єра Косова Рамуша Харадиная. Його звинувачували у вбивствах, катуваннях, жорстокому поводженні та порушенні законів і звичаїв війни.

Попередній матеріал
У Бельгії затримали шістьох осіб за підозрою в тероризмі
Наступний матеріал
ГПУ направила до суду обвинувальний акт щодо Царьова
Loading...

Сьогодні міжнародний трибунал оголосить вирок колишньому лідеру боснійських сербів Караджичу

Караджича засудили до 40 років ув’язнення

Караджича вимагають засудити довічно