мітингують проти вироку Караджичу 5 канал

У Сербії ультранаціоналісти мітингують проти вироку Караджичу

У Белграді ультранаціоналісти мітингують проти вироку колишньому лідеру боснійських сербів Радовану Караджичу

Близько 5 тисяч прибічників Сербської радикальної партії вийшли на площу Теразіє у сербській столиці висловити протест проти вироку Гаазького суду. Багато радикалів взагалі не визнають геноциду під час війни в Боснії.

Ультранаціоналісти також підтримали ще одного політика Воїслава Шешеля. Його також судитиме Гаазький трибунал за воєнні злочини та етнічні чистки. Зокрема, за різанину в селі Вочин у Хорватії. Вирок Караджичу припав на 17-ту річницю початку бомбардування силами НАТО Югославії під час війни у Косові, тому протестували радикали і проти НАТО також.

Радована Караджича, колишнього президента Республіки Сербської у Боснії засудили до 40 років ув'язнення за геноцид мусульман, переслідування та масові вбивства людей під час війни у 1992-1995 роках.

"Брати та сестри, засудження Радована Караджича - це засудження всього сербського народу, всієї нашої історії. Суд у Гаазі перекроює нашу історію, в якій ми винні у всіх бідах на Балканах. Тільки серби, більше ніхто", - заявив лідер сербської радикальної партії Воїслав Шешель.

Прокурори вимагали для колишнього посадовця довічного ув'язнення. Заарештували Радована Караджича 2008 року.

Нагадаємо, у 2012 році міжнародний трибунал з Югославії виправдав колишнього прем'єра Косова Рамуша Харадиная. Його звинувачували у вбивствах, катуваннях, жорстокому поводженні та порушенні законів і звичаїв війни.

Попередній матеріал
У Бельгії затримали шістьох осіб за підозрою в тероризмі
Наступний матеріал
ГПУ направила до суду обвинувальний акт щодо Царьова
Теги:
Loading...

Сьогодні міжнародний трибунал оголосить вирок колишньому лідеру боснійських сербів Караджичу

Караджича засудили до 40 років ув’язнення

Караджича вимагають засудити довічно