Хакер
Хакер radiosvoboda.org

У Росії почався період "масових чисток" у сфері IT-безпеки через оприлюднення "листів Суркова"

  Після зливу так званих SurkovLeaks у західній пресі стався справжній фурор

  У РФ починається період "масових чисток" у сфері IT-безпеки державного апарату. Про це повідомляють волонтери InformNapalm.

  "Звільнення й судові справи щодо держзради проти високопоставлених чиновників ФСБ можуть бути пов'язаними з успішною активністю українських активістів", – йдеться в повідомленні.

  Як стало відомо, останніми днями російські ЗМІ активно поширюють новини про арешт заступника керівника Центру інформаційної безпеки ФСБ Сергія Михайлова, якого заарештували ще в грудні 2016 року у справі про держраду. Втім, російські ЗМІ інформують про інцидент тільки тепер.

  Також повідомляється про арешт топ-менеджера "Лабораторії Касперського" Руслана Стоянова, заарештованого також у грудні 2016 року в рамках уже згаданого провадження.

  Як наголошують волонтери, зазначені інформаційні приводи навмисно переводять ситуацію в іншу площину, замовчуючи третій інцидент зі звільненням керівника апарату помічника президента РФ Владислава Суркова – Олександра Павлова, який стався у тому ж грудні 2016 року.

  За наявними даними, його відставка може бути пов'язана із серією публікацій зі зламаного українськими хакерами листування його приймальні. Такі матеріали було опубліковано наприкінці 2016 року.

  Зазначимо, що після публікації дампів листувань з канцелярії Суркова у західній пресі стався справжній фурор. Зокрема, оприлюднені дані вдарили по іміджу головного архітектора "русской весни" та "проекту Новоросія".

  "Можливо, саме тому, що вони не змогли запобігти зламу й наступному зливу дампів SurkovLeaks, і полетіли голови. Під приводом "держзради" заарештували високопоставленого співробітника "Лабораторії Касперського" і співробітника ЦІБ ФСБ. Дивно, що керівник апарату Суркова відбувся лише звільненням", – прокоментував ситуацію представник Українського кіберальянсу.

  За даними російського видання "Комерсант", це не остання відставка, і найближчим часом може бути звільнений начальник ЦІБ ФСБ Андрій Герасимов, який очолював центр з 2009 року.

  Видання наголошує, що звільнення Герасимова може означати початок "великих чисток". Зокрема, російським компаніям, які працюють у сфері інформаційної безпеки, доведеться заново вибудовувати відносини з державою, яка фактично опікується цією галуззю через ЦІБ.

  Як повідомляв 5.ua, 26 жовтня 2016 року радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що опубліковані листи з електронної пошти Суркова є автентичними.

  Попередній матеріал
  "Без цього вугілля ми не можемо обійтися": Грицак розповів про необхідність палива з окупованого Донбасу
  Наступний матеріал
  Печерський суд заборонив видаляти дані з серверів чотирьом мобільним операторам
  Loading...
  У Авакова підтвердили, що переписка Суркова із планом щодо розвалу України – автентична

  У Авакова підтвердили, що переписка Суркова із планом щодо розвалу України – автентична

  ГУР: Сурков приїде на Донбас "ділити" гроші від РФ

  ГУР: Сурков приїде на Донбас "ділити" гроші від РФ

  Українська IT-команда з КПІ очолила світовий рейтинг "білих" хакерів

  Українська IT-команда з КПІ очолила світовий рейтинг "білих" хакерів