У різних країнах світу готуються до зустрічі Нового року

  Шаманські танці, жертвоприношення древнім богам та радикальні зміни у календарі. Саме так готуються до зустрічі Нового року у різних куточках світу. Про нетрадиційні способи попрощатися з роком, що минає далі у сюжеті.

  Горять свічки та ароматичні суміші, лунають заклинання, на пагорбі поблизу Ліми - танцюють люди. Так перуанські шамани проводжають рік, що минає. Традиційно у цей час - вони спілкуються з духами, жертвують їм листя коки та квіти. Просять у вищих сил - захисту і підтримки на майбутнє. Насамперед не для себе, а для політичних лідерів світу. Здоров`я, мудрості та розважливості вимолюють для латиноамериканських лідерів - Крістіни Фернандез та Уго Чавеса. А ще, для Барака Обами, нового північно корейського вождя Кім Чен Ина та власного президента Ольянти Умали. На додачу шамани помолилися, щоби не здійснилися драматичні пророцтва Майя. Кажуть - їм вдалося переконати духів, і ті кінця світу - не допустять.

  Хуан Оско, шаман: "Це особливий день. Ми здійснюємо ритуали для найвідоміших людей світу. Просили здоров"я для Крістіни Фернандез, і зараз знаємо, що її операція пройде без ускладнень. Ще здійснили спеціальний ритуал для Кім Чен Ина - щоби він вирішив об`єднати свою державу з Південною Кореєю. А щодо кінця світу, напророкованого Майя - то його не буде, немає причин для паніки. Наступає ера загального миру та любові".

  А так прощаються зі старим роком - у Бразилії. На найвідомішому пляжі Ріо - Копакабана - зібралися сотні людей, що вклоняються древній богині моря та родючості - Єманьї. Навколо її двометрової статуї - вони танцюють та співають. А як пожертви - у  води Атлантики запускають човники з зображеннями божества, кидають квіти та  виливають вино. Просять - щоби наступний рік був щасливішим за  нинішній

  Ренато де Олалуае, організатор церемонії: "Ми говоримо прощавай 2011-му і з надією дивимося у рік прийдешній. Просимо, щоби богиня дала нам сили і захистила".

  Еліана Маркес, учасниця церемонії: "Я прошу Єманью про здоров`я, а ще - про мир, єдність і усе найкраще для  людей світу".

  Найменше часу для ритуалів прощання зі старим роком залишилося у мешканців двох держав Океанії Самоа та Токелау. Рішенням тамтешньої влади там годинники перевели аж на добу уперед щоби узгодити графіки з сусідніми Австралією та Новою Зеландією. Тож тепер - Новий рік настане для тамтешніх мешканців раніше, ніж зазвичай.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Не вщухає масштабна лісова пожежа у Чилі
  Наступний матеріал
  Забуту техніку створення традиційних новорічних прикрас згадують у Черкасах
  Теги: