Забуту техніку створення традиційних новорічних прикрас згадують у Черкасах

  Забуту техніку створення традиційних новорічних прикрас згадують у Черкасах. Народні умільці зі всієї області навчали усіх охочих творити власними руками різдвяні іграшки із тканини,соломи та навіть тіста. Відвідали майстер-клас і кореспонденти "5 каналу".

  Павук із соломи-традиційна прикраса української оселі у різдвяні свята. Символ родинного добробуту підвішували під стелю на довгій волосині з кінського хвоста. Техніку створення такого павука - демонструє майстриня з Умані. Починає із нанизування 12 соломинок на нитку завдовжки 5 сантиметрів.

  Ніла Салаутіна, майстриня соломкарства: "Перші 4 соломинки складаємо квадратом і звязуємо. Слідуючі 2 соломини складаємо трикутником, прокручуємо всередину квадрата і наверх. Слівдуючі 2 соломинки складаємо трикутником, тільки прокручуємо в інішу сторону".

  В іншому кутку - можна було навчитися робити прикраси з паперу, традиційні ляльки-мотанки, фігурки із солоного тіста.

  Юлія: "Сьогодні я прийшла, щоб навчитися робити ігрушки: дракончика, наприклад, ялиночки із  тіста солоного і робити квіточки".

  Наталія Кузьменко, майстриня: "Я просто не думала, що буде так багато народу… Але бачу, що є цікавість до цього".

  Майстриня Оксана Котенко від народження прикута до інвалідного візка. Розповідає: в останні 5 років про свою недугу вдається забути завдяки рукоділлю. Спочатку виявила у себе хист до вишивання. Згодом навчилась мистецтву кераміки та випалювання на тканині. Свої роботи - роздаровує друзям.

  Оксана Котенко, майстриня: "Дуже багато речей дарю, дуже приємно, що подарунки користуються попитом, всі мої друзі мають частину мене, яку я вкладаю в ці роботи".

  Організатори влаштованим заходом задоволені.  Тішить їх  і те, що майстри не відмовляються поділитися власними таємницями. І те, що кількість охочих опановувати мистецтво хенд-мейду - зростає.

  Ольга Мальована, Андрій Рисятов, Черкаси, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У різних країнах світу готуються до зустрічі Нового року
  Наступний матеріал
  До дипломатичного скандалу ледь не привела спроба пограбування у Сиднеї
  Теги: