У Римі відремонтують бронзову статую папи Івана Павла ІІ

  Бронзову статую папи Івана Павла ІІ, яку у травні встановили у Римі відремонтують. Це рішення ухвалила спеціальна технічна комісія. До скульптури - було забагато претензій. Реконструкція - має виправити усі неточності.

  Журналіст "5 канал": "Ось цей памятник Івану Павлу Другому в Римі встановили ще 13 травня. Скульптура чомусь одразу не сподобалась ані церковникам ані простим італійцям. В образі понтифіка дехто угледів Беніто Мусоліні. Лідера фашиської партії в Італії середини 20 століття".

  Окрім схожості на Мусоліні у багатьох претензії до плаща понтифіка. З ним Іван Павло другий більше схожий на телефонну будку, ніж на образ людини. Спеціальна плівка, яка покривала пам’ятник від дощу, зносалася. Відтак бронзова фігура покрилася зеленуватим окисом. Попри це деяким туристам такий папа до вподоби.

  Кетрін туристка з США: "У цьому монументі папа своїм плащем ніби огортає цілий світ, і нас з вами. Мені подобається задум автора".

  Пам’ятник понтифіку навесні освятив кардинал Ватикану. Попри це, святі отці - невдоволені роботою скульптора. Мовляв, малюнок на ескізі розбігся із тим, що поставили на площі.

  Священика, ім’я, падре Джованні: "Я от дивлюся та думаю, а хто ж це такий. Важко з першого погляду зрозуміти, кого саме представляє цей монумент. Мені шкода, що я не впізнав одразу Івана Павла ІІ".

  Претензій до роботи не визнає архітектор статуї. Каже: це його авторське бачення. Хотів показати папу, який своїм плащем накриває дитину. Переробити скульптуру - автор погоджується. Щоправда лише голову і технічні недоробки.

  Скульптор: "Навіть Сикстинська капелла на всім сподобалася, коли з неї зняли завісу. Таке часто трапляється із митцями. Хоча я радий, що на мою роботу звернули увагу, хоч і у такий спосіб".

  Те, що пам’ятник не дуже схожий на Івана Павла ІІ, не зупиняє туристів. Як стверджують охоронці, потік прочан не припиняється навіть уночі.

  З Рима, Тарас Семенюк, Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Аргентині продемонстрували, що пишні форми не причина забувати про моду
  Наступний матеріал
  Шнобелівські премії вручили в США
  Теги: