У РФ кажуть, що визнати П.Осетію та Абхазію її змусив Захід

  Без страху через наслідки на світовій арені Росія офіційно визнала невизнаних. Президент Дмитро Медвєдєв відповіів твердим "так" на звернення до нього Держдуми та Федеральних зборів. У понеділок парламент попросив визнати незалежність Південної Осетії та Абхазїі. Російський лідер зі своїм добром довго не зволікав. МЗС РФ вже отримало доручення на встановлення дипломатичних відносин із самопроголошеними республіками.

  Також пан Медведєв пообіцяв їм військову підтримку. У Цхінвалі та Сухумі - гуляння. Осетинський лідер пообіцяв привселюдно осушити 3-літровий бокал вина. Грузія ж вважає, що Росія анексувала частину її територій. Тбілісі говорить про повне розірвання відносин з офіційною Москвою.
  ***

  Росію змусили до визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії західні країни. Такий леймотив сьогоднішніх виступів російських політиків усіх рангів. В інтерв`ю кореспонденту Бі-бі-Сі президент Росії заявив - подібна ситуація сталася нещодавно і з Косово. І тоді Захід активно допомагав краю здобути незалежність. Схожу позицію озвучив на прес-конференції в штаб-квартирі ООН посол Росії в Організації Об`єднаних Націй Віталій Чуркін. Він натомість відкинув порівняння Абхазії та Південної Осетії з Чечнею.

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Росія ніколи не позбавяла Чечню автономії, як це зробили Гамсахурдія та Саакашвілі з Південною Осетією та Абхазією. Росія також ніколи не проводила етнічних чисток в Чечні, на відміну від грузинського керівництва, яке намагалося позбутися абхазів та осетниців".

  Грузія на тривалий час припиняє відносини з Росією - заявив секретар грузинського Радбезу. При цьому у Тбілісі наголосили - жодних юридичних наслідків для Грузії рішення Росії не матиме, оскільки основним документом, який регулює суверенітет країни, є її Конституція.  На екстренному засіданні Радбезу Михайло Саакашвілі порівняв рішення Росії з актами нацистськоїх німеччини перед початком Другої Світової війни.

  Михайло Саакашвілі, президент Грузії: "Росія сьогодні в односторонньому порядку прийняла рішення щодо двох грузинських територій. Це перша спроба в Європі з часів нацистської Німеччини та сталінського СРСР спочатку знищити сусідню державу, а потім анексувати її територію, змінивши таким чином кордони Європи".

  Абхазія та Південна Осетія гучно святкують визнання незалежності Росією. В столицях республік лунають постріли, люди вийшли на вулиці та на радощах стріляють у небо. Ввечері в Цхінвалі та Сухумі заплановані масштабні мітинги. А керівництво Південної Осетії проведе референдум щодо приєднання республіки до Росії.

  Росйський президент Дмитро Медведєв у вівторок підписав укази про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії. Напередодні відповідне звернення ухвалили обидви палати російьского парламенту.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Світ засуджує визнання Росією незалежності П.Осетії та Абхазії
  Наступний матеріал
  ХАМАС вітає рішення Росії визнати незалежність Абхазії та П.Осетії
  Теги:
  Loading...