Світ засуджує визнання Росією незалежності П.Осетії та Абхазії

  Світ украй негативно розцінив заяву російського Президента. ОБСЄ, НАТО, Сполучені Штати, Німеччина, Франція, Велика Британія та Швеція суворо засудили рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії.
  Західні країни та міжнародні організації висловили жаль з приводу указу президента Медведєва. Очікується рішення Євросоюзу, але багато країн ЄС уже офіційно засудили визнання незалежності бунтівних грузинських республік. Зокрема з`явилася реакція Італії, Угорщини та Фінляндії.

  Голова МЗС Великобританії Девід Мілібенд відкинув визнання Росією Абхазії і Південної Осетії і закликав створити міжнародну коаліцію для протистояння цьому процесу. Завтра з цією метою він має прибути до Києва. Загалом країни Заходу вважають рішення російської влади бсолютно неприйятним і таким, що порушує норми міжнародного права. 

  Оцінки вчинку Росії коливаються від "висловлюємо жаль" до "категорично засуджуємо".

  Кондоліза Райс, держсекретар США: "Що стосується російського наміру визнати незалежність двох конфліктних регіонів, які чітко входять до міжнародно визнаних багатьма резолюціями Радбезу кордонів Грузії, то це заслуговує на жаль. Це ставить Росію в опозицію до багатьох резолюцій, стороною яких вона є, як країна учасниця ООН та як член Радбезу".

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми маємо посилити політичний процес, який дуже ускладнився вчорашнім голосуванням у російській думі та сьогоднішнім підписом Президентом Росії визнання Абхазії та Південної Осетії. Таке рішення Росії суперечить принципам територіальної цілісності яка є основою міжнародного права і тому є цілком неприйнятним".
  Попередній матеріал
  Військово-транспортний літак зник на Фліпінах
  Наступний матеріал
  У РФ кажуть, що визнати П.Осетію та Абхазію її змусив Захід
  Теги:
  Loading...