www.dialog.ua

У Раді Європи пригрозили Анкарі позбавленням членства

  Представник генсека РЄ впевнений, що можливе введення Анкарою смертної кари несумісне з членством Туреччини в складі організації. Глава МЗС Австрії підкреслив, що "двері в Євросоюз" перед Анкарою може зачинитися

  У Раді Європі (РЄ) в неділю, 30 жовтня, висловили стурбованість у зв'язку з планами уряду Туреччини подати на розгляд парламенту країни законопроект про повернення смертної кари, передає видання Delfi.

  "Приведення у виконання (вироків) страти несумісне з членством в РЄ", - написав у своєму мікроблозі в Twitter керівник Дирекції комунікації і представник Генсека організації Турбйорна Ягланда - Даніель Хельтген.

  У свою чергу, австрійський міністр у справах Європи, інтеграції та зовнішніх справ Себастьян Курц заявив, що через такий крок Анкари перед нею можуть "зачинитися двері в Євросоюз".

  "Смертна кара - жорстока і негуманна форма покарання, яка повинна бути скасована у всьому світі і знаходиться в явному протиріччі з європейськими цінностями", - зазначив глава МЗС Австрії.

  Переговори про вступ Туреччини до Євросоюзу почалися в 2005 році - через 18 років після подачі Анкарою відповідної заяви. У 2013 році сторони почали діалог про можливість безвізового режиму. У суботу, 29 жовтня, на мітингу в Анкарі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив упевненість, що депутати однопалатного парламенту країни проголосують на підтримку законопроекту про повернення смертної кари. При цьому він додав, що готовий ратифікувати документ. Смертний вирок скасовано в країні в 2004 році в рамках зусиль по зближенню з ЄС. Востаннє вона виконувалася у 1984 році.

  Попередній матеріал
  Нацполіція підтвердила стрілянину в метро Києва
  Наступний матеріал
  У Грузії стався землетрус

  Держдеп США наказав родинам дипломатів у Стамбулі залишити Туреччину

  У Туреччині звільнили український теплохід – МЗС

  Президент України провів телефонну розмову з лідером Туреччини

  МЗС радить українцям бути обережними в Туреччині