У Празі попрощалися з Вацлавом Гавелом [відео]

  У Празі попрощалися з Вацлавом Гавелом, лідером Оксамитової революції і першим президентом незалежної Чехії. Провести його в останню путь з’їхалися сотні високопосадовців, і тисячі мешканців Чехії та Словаччини. Труну проводжали оплесками, згадуючи не лише політичну діяльність Гавела, але й хист до драматургії.

  Церемонія прощання з Вацлавом Гавелом тривала понад дві години. Труну з тілом першого президента незалежної Чехії встановили у Празькому замку - в Соборі святого Віта. Ще від ранку сюди з’їхалися десятки глав держав, політиків та культурних діячів із цілого світу. Найбільше - з країн Європи. Після хвилини мовчання жалобну літургію провів архієпископ Праги. Опісля - виступили з промовами президент та глава МЗС Чехії, а також - екс-держсекретар США, народжена у Празі - Мадлен Олбрайт.

  Мадлен Олбрайт, екс-держсекретар США: "Нам бракуватиме Вацлава Гавела. Але ми ніколи його не забудемо".

  Вацлав Гавел був не лише політиком, але й письменником, драматургом. За участь у дисидентському русі в 60-х роках відсидів у в’язниці. Коли вийшов на волю - став активним учасником антикомуністичного руху й одним із лідерів Оксамитової революції. Після перемоги демократії став першим президентом незалежної Чехії і пробув на цій посаді десять років - з 1993-го по 2003-й. Помер - після тривалої хвороби, 18-го грудня, 2011-го року у віці 75 років.

  Учасниця прощання: "Він був нашою зіркою. Він подарував нам демократію, провів нас через революцію - і ми прийшли побачити його востаннє".

  Винесли труну через Золоті ворота Празького замку під оплески сотень тисяч людей. Подальша церемонія кремації відбулась у вузькому колі родичів та близьких. Урну з прахом Вацлава Гавела поховають після Нового року у родинному склепі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Новим головою ВСУ став Петро Пилипчук
  Наступний матеріал
  Футбольний фанат створив музей Пеле у Луганську
  Теги: