Новим головою ВСУ став Петро Пилипчук

  У Верховного суду - новий голова. Пленум обрав ним Петра Пилипчука. До кінця вересня Верховний суд очолював Василь Онопенко. Судді проголосували за Пилипчука більшістю голосів, відмовившись від пакетного голосування. У кулуарах стверджують - пакетне голосування було ідеєю Банкової. Начебто, саме у такий спосіб влада намагалася проштовхнути свого кандидата.

  Боротьба за Верховний суд завершилася. Його головою обрали Петра Пилипчука, колишнього заступника Василя Онопенка. За Пилипчука проголосували 40 суддів з сорока семи. І у Верховному суді, і за його межами Пилипчука називають фігурою компромісною.

  Інтрига зберігалася до самого пленуму. Остаточно не було відомо, скільки кандидатів претендуватимуть на важливу посаду. Відкриває засідання Анатолій Ярема. Саме він керував судом у 2004-му, коли той визнав недійсною перемогу на президентських виборах Віктора Януковича. Ярема одразу запропонував новий регламент - із пакетним голосуванням за керівництво суду. Таке нововведення сподобалося не всім.

  Аргументи виявилися переконливими. Обирати пакетом судді відмовилися. У кулуарах кажуть, саме в пакеті влада намагалася проштовхнути свого кандидата - Ярослава Романюка. Той цілком задоволений посадою першого заступника. А від зв`язків із Банковою відхрещується.

  Двадцять хвилин на виготовлення бюлетенів. Ще стільки ж триває таємне голосування за блакитною шторкою. Переможцем стає єдиний кандидат на посаду голови - Петро Пилипчук.

  Задовлений новий голова приймає привітання, квіти, і анонсує головні кроки.

  Петро Пилипчук, голова ВСУ: "В Конституції сказано, що Верховний суд є найвищим судовим органом. У зв`язку з цим, йому потрібні важелі, повноваження відповідні. І я думаю, що ми будемо відвойовувати ці повноваження, але шляхом внесення змін до законодавства".

  Саме Пилипчука підтримував і його попередник Василь Онопенко. Він категорично заперечує, що відмовився балотуватися в обмін на амністію свого зятя Євгена Корнійчука.

  Боротьба за крісло голови Верховного суду припинилася ненадовго. Вже в жовтні Пилипчуку виповниться 65. Тоді ж, за Конституцією, його повноваження припиняться автоматично.

  Наталія Жижко, Іван Довганик, 5 канал.   

  Попередній матеріал
  Команда Федотенка здобула третю перемогу поспіль у чемпіонаті НХЛ
  Наступний матеріал
  У Празі попрощалися з Вацлавом Гавелом [відео]
  Теги: