У Португалії страйкують лікарі

  Страйк на дві доби розпочали португальські лікарі. Усі медичні заклади працюють лише в режимі екстреної допомоги. Так медики оскаржують заплановані урядом реформи і скорочення у своїй галузі.
  Страйкарі переконують, що влада нищить сектор державної медицини. Нові реформи призводять до зростання більшої кількості приватних клінік. Лікарі-бюджетники змушені працювати понаднормово, без жодних доплат. Крім того навіть у бюджетних клініках майже удвічі зростає вартість платних послуг, то ж чимало людей не мають змоги дбати про власне здоров’я. Скорочення у галузі медицини є однією з умов позики від міжнародних кредиторів. Торік Португалії надали фінансову допомогу у розмірі 78 мільярдів євро, для подолання дефіциту бюджету.

  Хорхе Роке да Кунха, генеральний секретар незалежної профспілки лікарів: "Ми хвилюємось за те, що відбувається зараз, за можливість багатьох пацієнтів користуватися системою охорони здоров’я. Також вимагаємо, щоб оцінку кваліфікації лікарів робили їхні колеги, щоб проводилися державні іспити, переатестації. А Мінохорони здоров’я хоче запровадити таку систему, щоб наймали тих, хто погодиться на найменшу зарплату".
  Попередній матеріал
  Теракт в Ємені: 22 людини загинули
  Наступний матеріал
  Аудіогіди замість звичайних екскурсоводів на вінницькій ставці Гітлера [відео]
  Теги: