У Польщі судять колишнього головного комуніста країни

  Войцеха Ярузельського судять у Польщі. Звинувачують колишнього лідера комуністичної партії країни у порушенні прав людини у 1981 році - коли через введення військового стану у Польщі загинули десятки людей, а сотні - потрапили до вязниці.
  Серед тих, хто опинився за гратами був і лідер руху Солідарність, пізніше лауреат нобелівської премії миру та президент Польщі Лех Валенса. Ярузельський вже не раз пояснював свої дії тих років. На його думку, якщо б військовий стан не запровадили - Польщу спіткала би доля Угорщини 56-го чи Чехії 68-го року - коли до країн увійшли радянські танки. Наразі важко сказати, скільки триватиме розгляд справи. Усі підсудні - вже у доволі похилому віці. Ярузельський висловив думку, що цей суд не винесе вердикт з - цитата - біологічних причин. Стан здоров`я колишнього лідера комуністів - нині дуже поганий, і лікарі дозводили йому брати участь в судових засіданнях не більше 4-х годин на день.

  Пьотр Пятек, прокурор: "Ваша честь. Я звинувачую Войцеха Ярузельські у наступному - у скоєнні комуністичних злочинів кримінальною організацією з військовим ухилом у період з 27 березня до 12 грудня 1981 року у Варшаві на території Польської Народної Республіки".

  Станіслав Каня, колишній лідер комуністичної партії Польщі: "Я очікую справедливого суду, що базуватиметься на фактах".

  Войцех Ярузельський, колишній лідер комуністичної партії Польщі: "Це була необхідність, порятунок від катасрофи. Я не буду багато говорити про це, я пояснював все вже багато разів. Те, що постаждали люди - це лише мала частка того, що могло статися".
  Попередній матеріал
  Зіткнення потягів у США - щонайменше 10 людей загинули
  Наступний матеріал
  Схеффер: Балтійським країнам не варто боятися можливої російської агресії
  Теги:
  Loading...