У Польщі пройшов фестиваль "Європейський стадіон культури" [відео]

  У польському Жешуві завершився фестиваль "Європейський стадіон культури". Протягом трьох днів кількасот поетів, музикантів, акторів, співаків та художників демонстрували, як можна поєднати спорт та сучасне мистецтво.

  Вони - у футбольній формі, але не грають, а танцюють. Польський театр продемонстрував своє бачення "гри мільйонів". У центрі уваги акторів - ситуації на стадіоні та поза ним.

  Даніель Стрієцький, актор: "Футбол у нашому виконанні дещо смішний. Адже ми навмисно іронізуємо зі спортсменів. Пропонуємо їм прикладати до ран листя капусти або грати чоловікам проти жіночих команд. Може тоді вони почнуть вигравати".

  Танець та футбол - протилежні царини лише на перший погляд, переконують митці. Мовляв, спортсмени на полі, як і актори, виконують певну партію, грають на публіку та полюбляють оплески.

  Магдалена Мороз, глядачка: "Ніколи б не подумала, що футбол може бути таким видовищним. Я цей спорт не дуже люблю, але тепер може навіть на стадіон сходжу".

  Жодного спорту, лише театр - вирішили учасники харківської трупи "Арабески". На фестиваль вони привезли абсурдні постановки про життя від польського драматурга Станіслава Віткевича. 

  Дмитро Третяк, актор: "Виставу вперше грають українською. Переклад зробив працівник нашого театру, Місько Барбара".

  Ігор Гожковський, режисер вистави: "Це вдала співпраця. Ми вже думаємо про наступний проект. Хочемо спільно з українськими акторами створити виставу за текстами Миколи Хвильового. Як на мене, в українській літературі є ще багато цікавого". 

  На закритті фестивалю "Європейський стадіон культури" гурти "Скай", "Скрябін", "Гуаш", ТНМК заспівали хіти минулих євро-чемпіонатів з 1960 по 2000 рік. 

  Андрій Кузьменко, гурт "Скрябін": "Лайонел Річі і Сюзанна попали в самому кінці. Я такий, в ролі романтичного Віті Павліка, мусив дефілювати по сцені".

  Олег Михайлюта, гурт "ТНМК": "2004 рік нам випав - не знаю, чому саме він. Може вони знали, що у 2004 в Україні щось відбувалося таке по-справжньому".

  Андрій Кузьменко, гурт "Скрябін": "Полякам - велике дякую, що на такій сцені, такого рівня. В нас в Україні такої нема. Хіба що приїжджає Мадонна". 

  Українсько-польський фестиваль культури втілив мрію тисяч людей, у тому числі і нашої знімальної групи. У день його закриття походити, пострибати, посидіти на газонній травичці міського стадіону могли всі охочі. Зазвичай, сюди пускають лише обраних футболістів.

  Організатори фестивалю запевняють - культурна співпраця не завершиться з фінальним свистком. Мовляв, стадіони Україна та Польща набудували, отже майданчиків для митців тепер вистачить.

  Дарія Феденко, Юрій Усік, 5 канал

  Попередній матеріал
  Збірна Іспанії повернулася з України додому
  Наступний матеріал
  ООН: у загибелі мирних мешканців у Сирії винні і влада, і опозиція
  Теги: