ООН: у загибелі мирних мешканців у Сирії винні і влада, і опозиція

  Розглянути справу про конфлікт у Сирії в Міжнародному кримінальному суді закликає верховний комісар ООН з прав людини, Наві Піллай. З відповідною заявою вона виступила перед Радою безпеки ООН. За її словами, відповідальні за загибель мирних мешканців у країні - і влада, і опозиція.
  Також Піллай закликала припинити поставки зброї у Сирію. Конкретних країн-постачальників комісар не назвала. Але у дипломатичних колах вважають, що Саудівська Аравія та Катар надають зброю повстанцям, а Росія та Іран забезпечують нею армію Башара Асада.

  Між тим в урядових сирійських військах почастішали випадки дезертирства. Турецька державна інформагенція повідомила: цієї ночі з Сирії до Туреччини утекли понад 8 десятків солдатів, кілька офіцерів та генерал. Минулого тижня сирійську армію полишили ще три десятки військовослужбовців.

  Наві Піллай, верховний комісар ООН з прав людини: "Ситуація у Сирії постійно ускладнюється. Наше розслідування показало, що обидві сторони конфлікту там систематично порушують права людини. Урядові сили – обстрілюють житлові квартали мирних мешканців, застосовують тортури проти опозиціонерів. Водночас, повстанці – здійснюють теракти, вбивають урядових інформаторів і застосовують у якості живого щита дітей. Усі ці факти повинен розглянути міжнародний кримінальний суд. На додачу, необхідно негайно припинити постачання зброї до Сирії".
  Попередній матеріал
  У Польщі пройшов фестиваль "Європейський стадіон культури" [відео]
  Наступний матеріал
  Сутички студентів з поліцією у столиці Ґватемали
  Теги: